Özgür Özel'e dikkat çeken soru: Bu delege sisteminde Atatürk kazanamaz siz nasıl kazanacaksınız

Özgür Özel'e dikkat çeken soru: Bu delege sisteminde Atatürk kazanamaz siz nasıl kazanacaksınız

Adaylık açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Özgür Özel'e, "Bu delege sistemiyle Atatürk bile kazanamaz siz nasıl nasıl kazanacaksınız? sorusu soruldu. Özel’in verdiği cevap ise oldukça şaşırtıcı. İşte detaylar…

CHP'deki değişim tartışmalarının içinde yer alan Grup Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirmiş, sonrasında yaptığı açıklamada "15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde bir basın toplantısı yapacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Bugün CHP Genel Merkezi'nde kamera karşısına geçen Özel, CHP genel başkanlığa adaylığını açıkladı.

Adaylık açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel'e, CHP içindeki delege sistemi soruldu.

Bir gazeteci, Özel’e "CHP'deki delege sisteminden şikayet ediliyor. Bu delege sistemiyle Atatürk bile gelse kazanamaz diyorlar, siz nasıl kazanmayı düşünüyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Soru karşısında şaşkına dönen Özel ise, "Ben CHP delegesinin aklını, vicdanını çok önemsiyorum." yanıtını verdi.

Özel’in açıklamasının devamı ise şöyle;

“Delegelere seslenmenin yeri yarından itibaren il kongreleridir, sonrasında ise kurultayımızdır. Ben CHP delegesinin aklını, vicdanını çok önemsiyorum. Toplumda olan üyelerde olan değişimin karşılığını delegelerde yoktur demek onlara hakarettir, haksızlıktır. CHP delegelerinin kim olduğu değil neyin delegesi olduğu çok önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partinin delegeleri en doğru kararı verir. Bundan en ufak bir şüphem yok.”

İlgili Haberler