AKP ile MHP'den iki yönetici Fatih Erbakan'ın partisine geçti

AKP ile MHP'den iki yönetici Fatih Erbakan'ın partisine geçti

Samsun Ladik meclis üyeleri AKP’li ve MHP’li iki isim Yeniden Refah Partisi’ne geçti.

GÖKMEN ÖRKMEZ / GÜNBOYU

Samsun Ladik'te Cumhur İttifakı'nın ortağı iki partide istifalar gündeme geldi.

AKP’li Kadir Akman ve MHP’li Şaban Tektaş, Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. İki ismin rozetlerini İl Başkanı İbrahim Yaşar parti rozetini taktı.

Rozet takma töreninde konuşan Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı İbrahim Yaşar, "Belediye seçimleri öncesi partimize kritik ve yeni katılımlar devam edecek. Samsun genelinde hamlelerimiz olacak. Partimize büyük teveccüh var. Gücümüzü güçlü geçmişimizden alıyoruz" ifadelerini kullandı.

6505582c5f4aa.png

AK Partili Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel'in ölümünün ardından belediye meclis üyeleri arasında yapılan oylama ile belediye başkanlığına Adnan Topal seçilmişti.

Geçtiğimiz günlerde de Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı İbrahim Yaşar, Kurucu İl Başkanı Suat Zor ve beraberindeki heyet Ladik Belediye Başkanı Adnan Topal'a "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulunmuştu.

Topal da bu ziyaretin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşırken yaptığı paylaşımda "Türk siyasetinde hilal ve başak yeniden yerini alıyor, milletimiz baba ocağına özlem duyuyor" şeklinde konuşmuştu.

65053f7a5f5c4.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar