İktidara yakın medyada bile bu sözler duyulmamıştı: Fatih Portakal'dan Meral Akşener ve İYİ Parti'ye ağır hakaretler

İktidara yakın medyada bile bu sözler duyulmamıştı: Fatih Portakal'dan Meral Akşener ve İYİ Parti'ye ağır hakaretler

Gazetece Fatih Portakal sunduğu haber programında İYİ Parti'nin tek başına aday çıkarma kararını uygun olmayan ifadeler ile eleştirdi. Portakal’ın o cümlelerine İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’dan sert bir yanıt geldi.

TURGAY SAKARYA / GÜNBOYU

Gazeteci Fatih Portakal sunduğu haber programında İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde ittifaktan bağımsız tek başına aday çıkarma kararını yorumladı fakat ipin ucunu kaçırdı.

"YANARDÖNER BİR PARTİDEN BAHSEDİYORUM"

Parti yönetimini kızdıran Portakal konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

"Hiç kimse de güvenmez. Hiç kimse de gitmez. Zaten hep diyorum zaten yanardöner bir partiden bahsediyorum. Güvenmiyorum İYİ Parti'ye de. O 81 il kararına da çok fazla itibar etmiyorum. İletişim yolu bulacaklardır diye tahmin ediyorum."

Portakal’ın bu sözlerine İYİ Parti’den cevap gecikmedi. İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, gazeteciye tepki gösterdi.

“KÜSTAHLIK, HADSİZLİK VE KOMPLEKS DOLU BİR SİYASET MÜHENDİSLİĞİ ÇABASI”

Poyraz sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi:

"Basın, ifade ve düşünce özgürlüğü tamam. Eleştiri karşısında eleştiriye tahammül de siyasi sorumluluğun parçasıdır. O da tamam. Aşağıdaki video ise küstahlık, hadsizlik ve kompleks dolu bir siyaset mühendisliği çabasıdır. Biz bu filmi seçimlerden önce de gördük. Ekranda kamusal bir görev yerine getirdiğini unutup dönemsel kariyer planlaması yapan bu hadsiz @iyiparti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener’i , yöneticilerini, teşkilatlarını, oy veren seçmenini aşağılama cüreti göstermiştir. Mesleki ahlak yoksunu bu zat bizim nazarımızda şerefli basınımızın bir mensubu değil siyaseti dizayn etmeye çalışan bir aparattır.”

Poyraz’ın söz konusu paylaşımı şu şekilde:

ugur-poyraz.png

İlgili Haberler