Ekrem İmamoğlu Maltepe'den seslendi: "Millet öyle bir demokrasi tokadı vuracak ki"

Ekrem İmamoğlu Maltepe'den seslendi: "Millet öyle bir demokrasi tokadı vuracak ki"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı'nın Büyük Millet Buluşması mitingleri kapsamında İstanbul'da konuştu. YSK kararıyla tekrarlatılan 2019 yerel seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, "Millet onlara öyle bir demokrasi tokadı vurdu ki... Saymayı öğrendiler. Şimdi de iktidarı millete teslim edecekler" ifadelerini kullandı.

Damla Baylan / Günboyu 

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Büyük Millet Buluşması" mitinginde konuşuyor.

Orhangazi Şehir Parkı''nda düzenlenen mitingde kürsüye Ekrem İmamoğlu çıktı.

Millet İttifakı''nın iktidara yönelttiği eleştirilerden "liyakatsizlik" meselesini dile getiren İmamoğlu, "Mülakat çöpe, liyakat memleketin gündemine. Milletin iktidarında böyle olacak .Milyonlarca vatandaş hakkıyla işe girecek" dedi.

Ekrem İmamoğlu şu şekilde konuştu:

"İstanbul tarihi mitinglerle iz bırakmış şehirdir. Bu milletin en güçlü en gür sesi, her zaman İstanbul''dan yükselmiştir, yükselmeye devam edecek. İstanbul mitingleri Türkiye''nin tarihini değiştirmiştir, değiştirmeye devam edecek. Türkiye değişiyor, sevgili hemşerilerim; aramızda kalsın kazanıyoruz.

İstanbul''un iradesini beğenmeyenler seçimi iptal etmişlerdir.

Sandıktan biz çıkmazsak geçerli sayılmaz dediler. Sonra millet onlara öyle bir demokrasi tokadı attı ki yerle bir etti. Hem milletin kararına saygı göstermeyi öğrendiler hem de bu kararın önünde hiçbir şey olmadığını öğrendiler.

Tek tek oyları saymayı öğrettik onlara.

Saygı duyacaksınız kardeşim. 806 bin oy farkını millet onlara tek tek saydırdı. Milyonlarca oy farkını onlara tek tek saydırmaya hazır mıyız? İktidarı millete teslim edecekler. O kötü dillerini ne yazık ki fütursuzca milletimizi bölmek için kullanıyorlar. Millet uyandı.

Bunlar kötülüğü o kadar büyüttüler ki artık miting alanlarında eşlerimizin görüntülerini yayınlayarak oy kapma ucuzluğunu başlattılar.

Bir avuç insanın torpilli yaşamı bitecek. Güçlü ülke herkesin ama herkesin şuradaki gençlerimizin her birisinin çalışır kazanırım, kendim alırım diyebildiği ülkedir, Türkiye öyle bir ülke olacak. İşiyle gurur duyanların ülkesi olacak. İstanbul''da başlattığımız kreş seferberliğini bütün Türkiye''ye yayacağız.

Mülakat çöpe, liyakat memleketin gündemine.

Milletin iktidarında böyle olacak .Milyonlarca vatandaş hakkıyla işe girecek. Ankara''da Adana''da Mersin''de İstanbul''da başardık. Değer 20 yıl bunlar 25 yıldır iktidardaydı. Onları evine yolladık. O kadrolaşmanın üstüne, üstelik her işimize köstek olmalarına rağmen. Belki de vatandaşlarımız en güzel günlerini yaşıyor.

İşte bugün 4 yıl önce bize duyulan halk desteğinin 10 puan daha önünde destek alır durumda 2 belediye başkanı da, her işimize köstek olan bu hükümete rağmen. Siz bize şu iktidarı verin, memleketin 81 ilini uçuracağız.

İkinci tura gittiğinde ellerinden geleni yapacaklar. İkinci tura bu işi bırakmayın. Her türlü numarayı çeker bunlar. Bunların fıtratında var.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar