Akşener Maltepe'den Erdoğan'a seslendi: 'Hazırda kaset var onu soruştur'

Akşener Maltepe'den Erdoğan'a seslendi: 'Hazırda kaset var onu soruştur'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul'da Büyük Millet Buluşması'ndaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iş insanı Ali Yeşildağ'ın Antalya Havalimanı'yla ilgili ortaya attığı 1 milyar dolar iddiasını sorarak "Hazırda kaset var onu soruştur" diye seslendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Büyük Millet Buluşması" mitinginde halka seslendi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Öncelikle bu meydanı doldurduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Haklarınızı helal edin. Sayın Kılıçdaroğlu''nu daha fazla beklemeyin diye kısa konuşma yapacağım. 14 Mayıs, burası gösteriyor ki Sayın Kılıçdaroğlu''nun 13. Cumhurbaşkanı olarak seçildiği ve alkışlar içinde Çankaya''ya götürdüğümüz bir akşam olacak. Sizin helal oylarınızla.

Başbakan Meral diyorsunuz ya, oylarınızla olmak istiyorum. Bizim Anadolu''da yaptığımız bütün mitinglerde tek bir şey istiyorum. 1 oy Kemal''e 1 oy Meral''e... Birleşe birleşe kazanıyoruz, ortada bir sorunumuz yok. Her CHP''li aileden sadece tek 1 oy istiyorum. 1 tanecik. Ama biz tüm İyi Partililer, çok çalışıp tüm oylarımızı Kılıçdaroğlu''na şak diye oyumuzu basacağız.

YEŞİLDAĞ AİLESİNİN KASEDİ 

Hayatımda bu kadar rezil bir seçime ilk defa gidiyoruz. Milletine işgalci, darbeci diyen bir dil. Tüm psikiyatrları bu abileri tedavi için davet ediyorum. Cezai ehliyetleri kalmadı.

Yeşildağ ailesinin bir ferdi bir kaset yayınladı. O kasette nasıl hırsızlık yapıldığı anlatılıyor. Antalya Havalimanı, 2007''de işletmesi satışa çıkıyor. Bir firma 5 milyar dolar veriyor. Buna karşılık o firmanın dosyasından evrak çalınıyor, yakınlardan birine 3 milyar dolara veriliyor, 1 milyar dolara cebellezi ediliyor. Ali Yeşildağ''ın iddiasına göre senin cebine girmiş...

Adam çıkıp diyecek ki, ''bu günler daha iyi günlerin bağyan'' diyecek. Adamla beni dövüştüreceksiniz. Demin saydıklarım, 3 milyar dolara yapılacaklar 11 milyar dolara yaptırıldı. Bu hesapta cep ellezi ne kadar oldu? Aziz İstanbul, Atatürk''ü hiç sevmiyorlar, Cumhuriyet''ten nefret ediyorlar..."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar