TRT dizisinde büyük skandal! Set çalışanları topluca işten çıkarıldı

TRT dizisinde büyük skandal!  Set çalışanları topluca işten çıkarıldı

TRT’de yayınlanan ve Fatih Sultan Mehmet'in hayatını konu alan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisinin çalışanları toplu olarak işten çıkarıldı. Başrolünde Serkan Çayoğlu'nun yer aldığı diziyle ilgili çeşitli iddialar gündeme geldi.

'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi, ağır çalışma koşulları, eksik prim ödemeleri ve set çalışanlarının toplu işten çıkarılması gibi konularla gündemde. Bu iddialar üzerine, DİSK’e bağlı Sinema Emekçileri Sendikası bir açıklama yayımladı.

TOPLU İŞTEN ÇIKARMA...

Sine-Sen'in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Yasa dışı çalışma saatleri, bölüm başı ücret dayatması, eksik prim ödemeleri, ağır çalışma koşulları ve toplu işten çıkarma... Mehmed: Fetihler Sultanı dizisi emekçileri yalnız değil. Aralarında birçok üyemizin bulunduğu emekçilerin hak mücadelesinin yanındayız" denildi.

18791297-728xauto.webp

YANGINDA İŞÇİLERİN HAYATI TEHLİKEYE ATILDI

Ayrıca, dizi setinde iş güvenliği önlemlerinin yeterince alınmadığına dikkat çekilerek, geçtiğimiz ocak ayında sette çıkan bir yangında işçilerin hayatının tehlikeye atıldığı belirtildi.

ui.jpg

SİNEMA EMEKÇİLERİ SENDİKASI’NDAN AÇIKLAMA

TRT'de yayınlanan "Mehmed: Fetihler Sultanı" adlı dizi filmin çekimlerinde, haftalık olarak ödenmesi gereken bölüm başı ücret dayatılarak eksik ödeme yapılmış, SGK primleri gerçek ücretler üzerinden yatırılmamış, sette işçi sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmamış, ağır çalışma koşulları altında çalıştırılan işçiler, aralarında çok sayıda üyemizin de bulunduğu, topluca ve hiçbir gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarılmıştır.

09.01.2024 tarihinde sette yangın çıkmış ve bu korkunç olay sırasında çalışanlar hayati tehlike atlatmıştır. Yangın esnasında set ekipmanlarını kurtaran çalışanlara yapım şirketi tarafından bir teşekkür bile edilmemiş.

640xauto-003.webp

SERKAN ÇAYOĞLU KİMDİR

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde doğdu. Almanya'da Erlangen Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümünden mezun oldu. İlk başlarda modellik yapmayı planlayan Çayoğlu, sonrasında oyunculuğa yöneldi ve Ümit Çırak ve Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel eğitim aldı. İlk olarak 2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşı Rafael karakterini canlandırarak televizyon kariyerine başladı, ardından Zeytin Tepesi’nde rol aldı.

Hande Yener’in “Ya Ya Ya” klibinde de yer aldı. 2014 yılında Özge Gürel ile başrollerini paylaştığı Kiraz Mevsimi dizisinde "Ayaz Dinçer" karakterini canlandırdı. Bu dizi 2015 yılında final yaptı. 2016 yılında sevgilisi Özge Gürel ile birlikte İtalya'da Verissimo programına, ardından tek başına İtalya'nın popüler programlarından C'è posta per te'ye katıldı. Çayoğlu, daha sonra Hayatımın Aşkı dizisinde "Demir Cerrahoğlu" karakterini canlandırdı. 2018 yılında Star TV'de yayımlanan Börü dizisinde başrol oynayarak "Kaya" karakterine hayat verdi. 2019 yılında Halka dizisinde "Cihangir Tepeli" karakterini canlandırdı. 2020 yılında Kanal D'de yayımlanan Yeni Hayat dizisinde başrol olarak "Adem" rolünde yer aldı. Son olarak, 2021-2022 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Bir Zamanlar Kıbrıs/Kıbrıs: Zafere Doğru dizisinde başrol oynayarak "Bereli/Ankaralı/Ali İhsan Cenkeri" karakterini canlandırdı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar