Mustafa Destici'den Meral Akşener'e gündeme bomba gibi düşen teklif

Mustafa Destici'den Meral Akşener'e gündeme bomba gibi düşen teklif

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir’de basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Cumhur İttiafkı’na davet eden Destici, "Bu sadece yerel seçimlere mahsus bir şey değil" dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yerel seçimlere yönelikte açıklamalar yapan Destici, Bir gazetecinin "Yerel seçimlerde partiniz nasıl bir yol haritası izleyecek?" sorusuna, "Türkiye'nin her bölgesinde, ilinde, ilçesinde, beldesinde kendi adaylarımızı çıkaracak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz ve buna da hazırız. Teşkilat olarak da kadro olarak da aday olarak da buna partimiz hazırdır" şeklinde cevap verdi.

Partisinin potansiyelinin daha yüksek olduğunu söyleyen Destici, potansiyellerinin karşılığını geçen seçimde alamadıklarını belirtti. Destici,”İnşallah yerel seçimlerde aldığımız oyu en az üçe, dörde katlayacağımıza yürekten inanıyorum. Diğer taraftan da tabii biz Cumhur İttifakı'nın bir parçasıyız. Elbette ki Cumhur İttifakı'nın ruhuna da uygun hareket edeceğiz" diye konuştu.

aa-20230907-32094316-32094314-bbp-genel-baskani-destici-eskisehirde-gazetecilerle-bir-araya-geldi.jpg

“İYİ PARTİLİLERİN ETEĞİNDE ÇOK TAŞ BİRİKMİŞ”

"İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı yönünde söylentiler var. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Destici, şunları söyledi: "Geçtiğimiz genel seçimlerde de ben aslında İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı içerisinde yer alması gerektiğini ifade etmiştim. Eğer İYİ Parti, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girmiş olsaydı bugün yaşananlar kendileri, kendi partileri ve kendi bulundukları ittifak açısından yaşanmamış olurdu. Biz kendilerini defaten uyardık. Yani o ittifakta, karşı ittifakta, Milli İttifakı'nda PKK olduğunu, PKK'nın uzantıları HDP'nin, Yeşil Sol'un, DHKPC'nin uzantıları olduğunu, TİP'in, TİKKO'nun uzantıları olduğunu ifade etmiştik, söylemiştik. Ama o zaman kulaklarını kapattılar, bildikleri yolda devam ettiler. Ama seçim bittikten sonra şu anda herkes orada eteğindeki taşı döküyor. Şu anda en çok eteğinde kimin taş birikmiş diye bakıyoruz. İYİ Partililerin eteğinde çok taş birikmiş.”

İYİ PARTİ’YE İTTİFAK DAVETİ

İYİ Parti Başkanı Meral Akşener’e tekrardan çağrıda bulunan Destici, “Biz elbette ki İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı içerisinde yer almasını arzu ederiz. Bu sadece yerel seçimlere mahsus bir şey değil. Biz, Türk devletinin varlığını daha güçlü bir şekilde devam ettirmesi, ülkenin bütünlüğünün muhafazası ve Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi, milletin kardeşliği açısından milli, manevi hassasiyetleri yüksek olan, devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milleti önceleyen herkesin bir araya gelmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler