İYİ Partili Ümit Özlale İzmir'de ne kadar bankamatik memuru olduğunu açıkladı: Seçilirsem hepsini temizleyeceğim

İYİ Partili Ümit Özlale İzmir'de ne kadar bankamatik memuru olduğunu açıkladı: Seçilirsem hepsini temizleyeceğim

İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale’den CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesine sert göndermelerde bulundu. Özlale, İzmir Büyükşehir Belediye’sinin yarısının bankamatik memuru olduğunu da açıkladı.

GÜLSÜM ALPKIRAY / GÜNBOYU

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümit Özlale muhalefete ağır eleştirilerde bulundu. Altılı masada yaşananların perde arkasını anlatan Özlale, 'İzmir CHP'nin kalesidir" anlayışının da karşılıksız olduğunu söyledi..

"İZMİR İYİ YÖNETİLEMİYOR"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki personel sayısına dikkat çeken Ümit Özlale, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin personellerinin yarısının bankamatik memuru olduğunu düşünüyorum. Bunları temizleyeceğim. Ben daha iyi bir belediye başkanı olacağını düşündüğüm için bu işe talip oldum. 53 bin çalışanı olan şirket İzmir'in çöpünü toplamıyorsa, İzmir hala kokuyorsa daha iyi belediyecilik vardır. Ben İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini düşünüyorum" diye konuştu

0x0-iyi-parti-izmir-adayi-umit-ozlaleden-chpye-zehir-zemberek-sozler-1694409702569.jpg

"BİZ BU İŞİN SİYASİ İLETİŞİMİNİ BECEREMEDİK"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı masadan kalkma sebebini ve sonrasında yaşanan gelişmelerin arka perdesini anlatan Özlale, "Bütün anket sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ın altındaydı. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ise üstündeydi. Benim için Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında bir fark yoktu. Bütün anketler Kemal Bey'in az oy aldığını gösteriyordu. Ben Kemal Bey'i mecliste yakaladığımda onu söyledim. Selin Sayek'e söyledim, Faik Bey'e söyledim. Kazanamıyoruz dedik. Faik Bey ise, 'genel başkanın aday olması en doğal hakkıdır' dedi. Biz bu işin siyasi iletişimini beceremedik. Bu da bize dert olsun" şeklinde konuştu.

iyi-partili-ozlale-adaylik-nedenlerini-acikladi-itirazim-var-1156759.jpg

"İZMİR HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN KALESİ OLAMAYACAK KADAR KADİMDİR"

"CHP ceket assa kazanır, İzmir CHP'nin kalesidir' söylemlerinin bir karşılığı olmadığına vurgulayan Özlale, "İzmir CHP'nin kalesi değildir. İzmir hiçbir siyasi partinin kalesi olamayacak kadar kadimdir. İzmir demokratiktir, muhaliftir. Hemen inanmaz, ikna edilmeyi bekler. İzmir'e kendini sevdirmek kolay değildir" ifadelerini kullandı.

Özlale'nin gençlerle sohbet ettiği o anlar;

İlgili Haberler