İYİ Parti'de Mansur Yavaş istifası: Cengiz Topel'i topa tuttu

İYİ Parti'de Mansur Yavaş istifası: Cengiz Topel'i topa tuttu

İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı Gürbüz Şahin, yaptığı basın açıklaması ile partiden istifa ettiğini açıkladı. Şahin, İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cengiz Topel Yıldırım'a sert eleştirilerde bulundu.

Art arda istifaların ve parti içi krizlerin yaşandığı İYİ Parti’de bir ayrılık daha yaşandı. İYİ Parti Mamak İlçe Başkanı Gürbüz Şahin yaptığı basın açıklaması ile partisinden istifa ettiğini duyurdu. İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cengiz Topel Yıldırım'ı eleştiren Şahin, sert açıklamalarda bulundu.

"İYİ Parti Ankara'da özellikle Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Cengiz Topel Yıldırım ile kuruluş ilkeleri ve siyaset yolunda merkez olma iddiasını kaybetmeye başlamıştır” diyerek konuşmasına başlayan Şahin, şunları söyledi: Teşkilatlarımızın ve partimize gönül vermiş vatandaşlarımızın umutları Ankara'da uygulanan strateji nedeniyle tek tek yıkılmaktadır. Partimizin izlediği yanlış politikalar Ankara ve Türkiye için dertlenen, emek veren herkesi hayal kırıklığına uğramıştır."

TOPEL'İ İHANETLE SUÇLADI

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Cengiz Topel Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar, kullandığı dil ve dava arkadaşlarımıza yönelik tavırları partimizin duruşunu yerle bir etmeye çalıştığı izlenimi vermektedir. Teşkilat mensuplarımız arasında ve kamuoyunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Cengiz Topel Yıldırım'a ilişkin yapılan yorumlar hepimizi zan altında bırakan cinstendir."

"Şahsi kin ve intikam duygularıyla hareket eden, düşmanlık dilini tercih eden bir belediye başkan adayı hem Ankara'ya hem de partimize emek veren milyonlara ihanet etmektir" diyen Şahin şöyle devam etti:

"MANSUR YAVAŞ'I DESTEKLEYECEĞİMİ BELİRTMEK İSTERİM"

"Ankara, 25 yıl önce öfke ve düşmanlığın esiri olmuş, ayrımcılık ve kötü yönetimi her alanda yaşamıştır. Cengiz Topel Yıldırım bu döneme dair tek bir söz söyleyememektedir. Bu durum asıl niyetin ne olduğunu ve nereye hizmet edildiğini ortaya koymaktadır."

"Cumhurbaşkanlığına layık gördüğümüz, hizmetlerini tüm Türkiye'ye anlattığımız Mansur Yavaş'ı 31 Mart Yerel Seçimleri'nde destekleyeceğimi ve kazanması için tıpkı 2019'da olduğu gibi çalışacağımı belirtmek isterim. Bu itibarla, mücadele ve alın teriyle yürüttüğüm İyi Parti Mamak İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar