Mehmet Akif Ersoy ile Azmi Kahramahmutoğlu arasında ipler gerildi ikinci kez duyunca ateş püskürdü

Mehmet Akif Ersoy ile Azmi Kahramahmutoğlu arasında ipler gerildi ikinci kez duyunca ateş püskürdü

Mehmet Akif Ersoy ile Zafer Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Azmi Kahramahmutoğlu arasında canlı yayında tansiyon yükseldi.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala partilerin belediye başkan adayları konuk olduğu programlar ve gittikleri mitinglerde vaatlerini yeniden sıralıyor.

Zafer Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Azmi Karamahmutoğlu, HaberTürk canlı yayınında gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un sorularını cevapladı. Ersoy ile Karamahmutoğlu arasında kısa süre sonra gergin anlar yaşandı.

ccc.jpg

Azmi Karamahmutoğlu İstanbul'a dair vaatlerini sıralarken partisinin göçmen politikasından da bahsetti.

Sunucusu Ersoy, Karamahmutoğlu’nu göçmen çocuk işçiler konusundan bahsettiği sırada ayrım yapmaması konusunda uyardı.

aw.jpg

Kısa bir süre sonra Karamahmutoğlu, işveren tarafındaki sorunlardan bahsederken Mehmet Akif Ersoy'un 'Türkler onlar' şeklindeki çıkışına tepki gösterdi.

İki isim arasında gerginlik yaşanan anlarda şu diyalog geçti:

Azmi Karamahmutoğlu: İşverenler kaçakların ucuz işgücünü sömürerek...

Mehmet Akif Ersoy: Türkler, Türkler, Türkler onlar.

Karamahmutoğlu: Az önce ayrım yapmayalım diyordunuz, kötü bir şey olunca neden Türk diye vurguluyorsunuz?

azmijpg-oeqjthjjiuwkcff3hv7mpa.jpg

AZMİ KARAMAHMUTOĞLU’NUN İSTANBUL VAATLERİ ŞÖYLE:

“KAÇAK MÜLTECİ NÜFUSUN KALMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

İstanbul halkı dolaşırken çoluk çocuğuyla otururken ne cinsel ne fiziki ne sözlü hiçbir sataşmaya ve tacize maruz kalmayacaktır. Bunun yolu yöntemi her neyse Zafer Partisi belediyeciliği adına İstanbul halkına söz veriyorum. Hormonlu bir şekilde artan İstanbul nüfusunu sağlıklı bir şekilde seyreltebilmek için evvela kaçak ve göçmenle başlayabilmek için bir hanede çok sayıda kaçak mülteci nüfusun kalmasına izin vermeyeceğiz.

“İKAMETGAH USULÜNDE SINIRLAMALAR GETİRECEĞİZ”

İkametgah usulünde sınırlamalar getireceğiz. Alacağımız sosyal, maddi ve fiziki önlemlerle güçlü, kudretli kent yönetiminde söz sahibi olan sözünü dinleten bir belediyecilik anlayışıyla yine eski güzel günlerde olduğu gibi çocuklarımız, gençlerimiz İstanbul'un sokak ve caddelerinde gündüz veya gece saatinde yahut şafak söktüğünde gezip dolaşabilecek, kültürel, sanatsal, eğlence hayatına devam edebilecek.

İlgili Haberler