İYİ Partili Bilge Yılmaz seçimin faturasını kime kesti? Kazanılacak seçim hediye edildi

İYİ Partili Bilge Yılmaz seçimin faturasını kime kesti? Kazanılacak seçim hediye edildi

İYİ Partili Bilge Yılmaz, seçim yenilgisi nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Yılmaz, "Hemen her partide bulunan ve Kılıçdaroğlu’nun ittifak modelini merkeze alan anlayış ile daha fazla yol yürüyemeyiz. Reddettiğimiz model, kusursuz işleyen ve başarılı bir ittifak değildir" dedi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, yerel seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu ile neden ittifak yapamayacaklarını paylaştığı bir mesaj ile açıkladı.

Sosyal medya hesabından İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararını değerlendiren Bilge Yılmaz, Kılıçdaroğlu ile neden ittifak yapamayacaklarını açıkladı.

Genel seçimlerde olduğu gibi benzer strateji yapıp farklı sonuçlar alınamayacağını açıklayan Bilge Yılmaz, “Benzer stratejileri uygulayıp farklı sonuçlar beklemeyi bırakmalıyız. Hemen her partide bulunan ve Kılıçdaroğlu’nun ittifak modelini merkeze alan anlayış ile daha fazla yol yürüyemeyiz” ifadelerini kullandı.

“REDDETİĞİMİZ MODEL BAŞARILI İTTİFAK MODELİ DEĞİLDİR”

Reddettikleri modelin başarılı bir ittifak modeli olmadığına dikkat çeken Yılmaz, “Reddettiğimiz model, kusursuz işleyen ve başarılı bir ittifak değildir. Aksine istisnasız bütün ittifak partilerini zayıflatan ve başarısızlık karşısında sorumluların maliyet ödemediği problemli bir yapıdır” mesajını verdi.

“TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Seçimlerde muhalefet adına başarısız sonuçlar alınmasına rağmen umutsuzluğa kapılmamasını belirten Bilge Yılmaz’ın mesajı şu şekilde oldu: “Partiler ve siyasi aktörler seçim sonrası yeni yollar arayışında. Burada doğruyu bulabilmek için teşhisin doğru yapılması şart.

Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi? Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar.

Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Son düzlükte ortakların yapıcı onerlilerini reddeden bir tek adam dayatmasıyla ardı ardına hatalar yapıldı. Ve seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi.

Benzer stratejileri uygulayıp farklı sonuçlar beklemeyi bırakmalıyız. Hemen her partide bulunan ve Kılıçdaroğlu’nun ittifak modelini merkeze alan anlayış ile daha fazla yol yürüyemeyiz. Reddettiğimiz model, kusursuz işleyen ve başarılı bir ittifak değildir.

Aksine istisnasız bütün ittifak partilerini zayıflatan ve başarısızlık karşısında sorumluların maliyet ödemediği problemli bir yapıdır.

Toplumdaki karamsarlığı ve çaresizliği kıracak, özellikle gençlerimize umut verecek formüllere, politikalara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Türkiye sahipsiz değildir, muhakkak ki çözüm üreteceğiz!

ekran-goruntusu-2023-09-17-130558.png

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar