İstanbul Ankara ve İzmir’de yapılan son anket sonuçları ortalığı karıştıracak

İstanbul Ankara ve İzmir’de yapılan son anket sonuçları ortalığı karıştıracak

Metropoll Araştırma Şirketi'nin kurucusu Özer Sencar, katıdlığı canlı yayında seçimlerde gözlerin çevrildiği İstanbul, Ankara ve İzmir'e ilişkin son durumu paylaştı.

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu Özer Sencar, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü TV'de katıldığı programda Ankara ve İstanbul'un seçim dinamiklerine dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Sencar, seçimlerin kritik noktalarına değindi.

Ankara için yapılan son araştırmanın sonuçlarını paylaşan Sencar, Mansur Yavaş'ın Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok'a tam 14 puan fark attığını açıkladı. Bu durumu değerlendiren Sencar, "Eğer Mansur Yavaş'tan başka parti adayları ve AK Parti adayı 10 puan çekemezse Ankara'nın Mansur Yavaş'ta kalacağı konusunda çok eminim" şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU'NUN 5 PUAN FARKA İHTİYACI VAR

İstanbul'a dair de araştırma sonuçlarını paylaşan Sencar, Ekrem İmamoğlu'nun rakibi Murat Kurum'un önünde olduğunu belirtti.

Sencar, İmamoğlu için kesin kazanç ifadesini kullanmak için en az 5 puanlık bir farka ihtiyaç olduğunu vurguladı.

İZMİR'DE KESİN CHP

İzmir'de ise durumun CHP için oldukça olumlu olduğunu belirten Sencar, "Yaptığımız anketlere göre İzmir'de de CHP'nin adayı Cemil Tugay rahat bir şekilde kazanıyor. CHP'nin İzmir'de ithal bir adaya oy vereceğini düşünmüyorum" dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar