CHP'liler şehrin meydanına 20 metrelik afiş astı! AKP'li başkanı hedef aldılar: Parsel parsel sattı

CHP'liler şehrin meydanına 20 metrelik afiş astı! AKP'li başkanı hedef aldılar: Parsel parsel sattı

Yerel seçimlere 1 hafta kala gündeme bomba gibi gelişmeler yaşanmaya sürüyor. Balıkesir'de CHP İl Yönetimi, AKP'li Başkan Yücel Yılmaz'ı hedef alarak 20 metrelik bir afiş yaptı. Şehrin meydanına asılan afişte, "Yücel Yılmaz Balıkesir'i parsel parsel sattı" sözlerine yer verildi ve yıl yıl Balıkesir'deki arazi satışları yer aldı.

CHP Balıkesir İl Başkanlığı, AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yönetiminde 4,5 yılda satılan arazilerin listesinin yer aldığı pankartı Ali Hikmet Paşa Meydanı'na astı. 20 metrelik pankart asıldıktan sonra İl Başkanı Erden Köybaşı basın açıklaması yaptı. Köybaşı, şöyle konuştu:

"102 DEĞERLİ ARAZİYİ HARAÇ MEZAT SATTILAR"

"Afişten görüldüğü gibi 4,5 yılda Balıkesir’in, hepimizin malı olan 102 değerli araziyi haraç mezat sattılar, elden çıkardılar. Peki, bu satışlardan elde edilen 82 milyon dolara ne oldu? Bugünkü kurla 2 milyar 630 milyon nereye gitti? Şunu kendilerine soruyoruz; belediyenin taşınmazlarını sattınız, sattınız ama Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin borcunu mu ödediniz? Tabii ki hayır. Ödemiş olsaydınız Sayıştay’ın raporlarına yansıyan 2022 borcu olan 1 milyar 457 milyon lira olmazdı. Gördük ki 2023 yılının 10 aylık gelir-gider bütçesi 2 milyar 659 milyon lira açık vermiş.

bf77538a-abbe-474a-a284-475d320f7aff-w.jpeg

Büyükşehir bütçesinin en önemli gider kaleminin faiz hâline geldiği, Belediye'nin faize ödediği paranın sadece 2 yılda 18 kat arttığını açıkça görüyoruz. Faiz giderlerinin neden 2 yılda bu kadar arttığını sayın Yücel Yılmaz'ın açıklaması gerekiyor.

Ahmet Akın ile bu düzene son verilecek, şeffaf hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı hâkim olacak. İsraf ve talan belediyeciliği son bulacak. Balıkesir’in kaynakları Balıkesirlilerin olacak."

İlgili Haberler