Flört uygulamasında tanışıp soyup soğana çevirdiler: Milyonluk vurgun yaptılar

Flört uygulamasında tanışıp soyup soğana çevirdiler: Milyonluk vurgun yaptılar

Antalya'da, flört uygulaması üzerinden tanıştığı bazı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulamasının şifrelerini öğrenen 1'i kadın 3 şüpheli 2 milyon liralık vurgun yaptılar. Dolandırılan şüpheliler, gözaltına alınıp adliyeye gönderildi.

Konyaaltı ilçesinde yaşayan S.Y. isimli bir kadın ve T.K. ile F.U. adlı 2 erkek arkadaşının, flört uygulamasından yüksek sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edildi. S.Y. flört uygulamasını kullanıp tanıştığı ve güven sağladığı bazı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulaması şifrelerine ulaştı. Araç dışında bir yerde buluşmayan S.Y.'yi her buluşmaya çıktığında da T.K. ve F.U. yakın bir şekilde takip etti.

flort-uygulamasinda-tanistigi-kisileri-2-30370-3.jpg

2 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPTILAR

Fırsat yakaladığında telefon ve bankacılık şifrelerini öğrendiği kişilerin cep telefonlarını çalan S.Y. arabadan kaçıp izini kaybettirdi. Çalınan telefonlardan kişilerin banka hesaplarındaki parayla, yine aynı banka üzerinden çekebilecekleri miktarda çektikleri krediyi kendi hesaplarına aktaran ve bu yöntemle çok sayıda şahsı mağdur eden şüpheliler, yaklaşık 2 milyon lirayı kendi hesaplarına aktardı. Şikayetler üzerine takibe alınan 3 şüphelinin İzmir'e kaçtığı tespit edildi. Antalya Emniyeti Konyaaltı Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Bürosu ekipleri, İzmir'e gidip şüphelileri eş zamanlı bir operasyonla bulundukları adreste yakalayıp gözaltına aldı. Getirildikleri Antalya'da emniyette ifadeleri alınan şüpheliler, işlemlerden sonra adliyeye sevk edildi.

flort-uygulamasinda-tanistigi-kisileri-2-30370-2.jpg

İlgili Haberler