Ali Babacan’dan bomba itiraf: Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın gizli protokolünün bilinmeyenlerini anlattı

Ali Babacan’dan bomba itiraf: Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın gizli protokolünün bilinmeyenlerini anlattı

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zafer Partisi'nin lideri Ümit Özdağ ile yaptığı gizli anlaşma hakkında konuştu. Protokolü 'denize düşen yılana sarılır' şeklinde değerlendirdiklerini ifade eden Babacan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Halk TV ekranlarında katıldığı 'Sözüm Var' programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile yaptığı gizli protokole dair bilgiler veren Babacan, "Biz protokolden birincisini biliyorduk ama ikincisini bilmiyorduk. CHP'nin sözcüleri bile bilmiyordu, bu Sayın Kılıçdaroğlu'nun kendi ifadesi. Tabii buna üzüldük. Bu güven ilişkisini sarsacak bir adımdı. Seçimi kazansaydık, bir tarafta kamuoyuna açık 6 imzalı bir protokol vardı. Bu protokolün diğer tarafında da gizli köşelerde iki kişinin yaptığı bir anlaşma var. Dolayısıyla bu anlaşmanın bize dayatılması söz konusu olamazdı" ifadelerini kullandı.

'ARAMIZDA ANLAŞALIM DUYURMAYALIM' ŞEKLİNDE ÇOKTEKLİF GELDİ

Yapılan gizli protokol sonucunda üzüldüklerini belirten Babacan, "86 milyonun noter olduğu bir anlaşma varken bu zaten geçerli olamazdı. Üzüldük mü? Evet üzüldük. O günkü sıkışmışlıkla 'denize düşen yılana sarılır' şeklinde değerlendirdik. Seçimden sonra da Kılıçdaroğlu ile yüzleşmedik kendisinin de bu konuda üzüntüleri vardır eminim. Bize 'aramızda anlaşalım duyurmayalım' şeklinde çok teklif geldi. Hep karşı çıktım, bu duyulurdu ve rezil olurduk. Her zaman şeffaflıktan yanayız" şeklinde konuştu.

İlgili Haberler