AKP ile YRP arasındaki kriz sürüyor! Bekir Bozdağ YRP’ye geçen Gülpınar’ı hainlikle suçladı

AKP ile YRP arasındaki kriz sürüyor! Bekir Bozdağ YRP’ye geçen Gülpınar’ı hainlikle suçladı

TBMM Başkanvekili ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, AKP’den istifa ederek Şanlıurfa Yeniden Refah Partisi'nden adaylığını koyan Kasım Gülpınar'ı hainlikle suçladı.

Yerel seçim için geri sayım devam ederken, AKP'nin içinde de adaylık krizi yaşanıyor. TBMM Başkanvekili ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Yeniden Refah Partisi'nden adaylığını koyan AKP'li Kasım Gülpınar'a sert eleştirilerde bulundu.

AKP'den istifa ederek Yeniden Refah Partisi'ne geçen ve Şanlıurfa adayı olan Kasım Gülpınar'ı hedef alan Bekir Bozdağ, "Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa'da 4 dönem vekil yaptı. Buradaki her işten mesul. İyiden kötüden. 2 dönem MKYK üyeliği 2 dönem AB üye komisyonluğu başkanlığı ve en son genel başkan başdanışmanlığı tüzüğe aykırı olmasına rağmen Cumhurbaşkanımız fiilen MYK'ya da aldı. Partide verilmeyen bir tek genel başkanlığı koltuğu kaldı. Her makamı Cumhurbaşkanımız parti içinde kendisine verdi. Şimdi bizden adaylık çıkmayınca gidip başka partiden aday oldular" ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANIMIZI ARKADAN ÖNDEN HANÇERLEMEKTİR"

"Şimdi bu çok net bir koltuk verirseniz biz sizdeniz ama koltuğu vermezseniz biz verendeniz” diyerek Gülpınar’ı hedef alan Bozdağ, şunları söyledi: “Burada ilke yok etik yok nerede 12 yıl size emek vermiş size imkan vermiş fırsat vermiş Cumhurbaşkanımızı bir kalemde siliyorsunuz. Gidip pazarlıklarını yaptılar Yeniden Refah Partisi'ne geçtiler.

Gülpınar’ı hainlikle suçlayan Bozdağ,” Bu Erdoğan sevgisi değil bu Erdoğan'a ihanettir. AK Parti'ye Cumhurbaşkanımızı arkadan önden hançerlemektir. Urfalılar bunu böyle görüyor” dedi.

GÜLPINAR'DAN AÇIKLAMA

Bozdağ’ın açıklamaları sonrası Gazeteci Barış Terkoğlu’na konuşan YRP’nin Şanlıurfa Belediye Başkan adayı Kasım Gülpınar, şunları söyledi:

“Ben kimseyi hançerlemedim. Her şeyi açık açık söyledim. Urfa halkının bir talebi vardı. Benim aday olmamı istiyorlardı. Bekir Bozdağ’a bunu söyledim. Bunu anlattım. Üstelik ben aday olmak istemediğim halde… Bekir Bozdağ’ın söylediği doğru bir şey var. O da şu, “ben adayım” demedim. Niyetim aday olmak değildi. Ama halkın talebine sırtımı dönemezdim. Niyetim istifa etmek de değildi.

Partimle (AK Parti) Urfa halkının talebine yanıt vermekti. Ama Urfa halkının talebini görmediler. Halka rağmen halkın istemediği bir aday gösterdiler. Üstelik istifa etmemi engellemek için çalışanlar da onlardı. Bunun için yapılan toplantıya da katıldım. Bir çözüm bulmaya çalıştım.

Eğer Refah Partisi ile anlaşmış olsam, hançerleme niyetinde olsam neden bunu yapayım. Bekir Bey’in söylediği sözler gerçeği yansıtmıyor.”

İlgili Haberler