Ünlü ekonomist Murat Muratoğlu Mehmet Şimşek ve Gaye Erkan'la ilgili kötü haberi verdi

Ünlü ekonomist Murat Muratoğlu Mehmet Şimşek ve Gaye Erkan'la ilgili kötü haberi verdi

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan için, "Bu ikilinin ülke ekonomisini düzeltmesini bekliyorsanız çok beklersiniz" yorumunu yaptı.

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu bugünkü yazısında, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’da dair açıklamalarda bulundu.

"HAFİZE GAYE ERKAN MERKEZ BANKACI DEĞİL"

Şimşek ve Erkan için, "Bu ikilinin ülke ekonomisini düzeltmesini bekliyorsanız çok beklersiniz. Sihirli değnek yok ellerinde" yorumunu yapan Muratoğlu, "Mehmet Şimşek daha önce de aynı görevdeydi. Hırsızlıkla suçlandı ve kovuldu. Tamam haksızlık yapıldı ama Türkiye'nin ekonomisi de arşa çıkmadı. Gaye Erkan'ın geçmişine bakarak başarılı da başarısız da bulabilirsiniz. Kendisi iyi niyetli olabilir ama merkez bankacı değil!" ifadelerini kullandı.

"EKONOMİ DAHA İYİYE GİDECEK DİYE UMUTLANMAYIN"

Muratoğlu, yazısında şunları söyledi:

"Orta Vadeli Program'da 2023 sonunda enflasyonun yüzde 65 oranında gerçekleşeceği yer aldı. Sadece son bir haftada yapılan akaryakıt zamları ve onların domino etkisiyle bile İstatistik Kurumu kalem oynatmazsa yüzde 70'i aşacağı aşikar… O zaman neyi tutturdular? Başarı nerede?

Acı çekiyoruz diye bir şeyler düzelecek, ekonomi daha iyiye gidecek diye umutlanmayın. Tünelin ucunda ne ışık var ne bir pırıltı… Yalanlarla umut satmaya devam edecekler eskisi gibi… Tekrar söylüyorum bugün yaşananları bu halk dibine kadar hak etti. Külahımı buraya koyuyorum, ona anlatsınlar dertlerini…"

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar