TÜVTÜRK araç muayenesinde yeni dönemi duyurdu: 25 milyon araç sahibini yakından ilgilendiriyor! Ağır kusurlu sayacak

TÜVTÜRK araç muayenesinde yeni dönemi duyurdu: 25 milyon araç sahibini yakından ilgilendiriyor! Ağır kusurlu sayacak

Trafiğe kayıtlı 25 milyon aracın belirli dönemlerde muayene yaptırması gerekirken, TÜVTÜRK, araç muayenesinde yeni dönemi açıkladı.

SERPİL DEMİR-GÜNBOYU

Araçların ilk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmesi zorunlu. Araç muayenelerini yapan TÜVTÜRK, araç muayenesi yaptırmak isteyen vatandaşları, gezici istasyonlar hakkında bilgilendirdi.

a1.jpg

TÜVTÜRK YENİ DÖNEMİ DUYURDU

TÜVTÜRK tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sadece seçilen tarihin içinde bulunduğu haftanın programını görüntüleyebilirsiniz. 77 ilde bulunan gezici istasyonlar sadece randevu ile hizmet vermektedir. Geçerli bir Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü olmaması, araç muayenesinde 'Ağır Kusur' olarak tanımlanır ve araç muayeneden başarısız olur. Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü'nü tüm sabit istasyonlarımızda ve yetkilendirilmiş gezici istasyonlarımızda yaptırabilirsiniz.

a2.jpg

25 MİLYON ARAÇ SAHİBİNİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Seyyar araç muayene istasyonunun hizmet verdiği ilçe sınırları içinde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapan başka bir yetkili ölçüm istasyonu var ise, o ilçe ve ilçenin belde, mahalle ve köylerinde Seyyar Araç Muayene İstasyonları Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm hizmeti veremeyeceklerdir.

Traktör muayenenizi ayrıca tüm gezici ve sabit istasyonlarımızda da yaptırabilirsiniz. Binek otomobil, traktör ve motosiklet haricindeki araçlar hava destekli hidrolik frene sahip ise gezici istasyonlarda araç muayene hizmeti verilmeyecek olup, sabit istasyonlarda hizmet verilmektedir.

a3.jpg

İlgili Haberler