Sinan Ateş’in babasının oğluna son mektubu yürekleri dağladı: Benim oğlumu bile şehit ediyorlarsa...

Sinan Ateş’in babasının oğluna son mektubu yürekleri dağladı: Benim oğlumu bile şehit ediyorlarsa...

Ankara’da suikast sonucu yaşamını yitiren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in önceki gün hayatını kaybeden babası Musa Ateş'in oğlu için kaleme aldığı son yazı ortaya çıktı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, 30 Aralık 2022 günü Ankara’da silahlı suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in önceki gün yaşamını yitiren 64 yaşındaki babası Musa Ateş’in oğluna yazdığı son mektubu kaleme aldı.

Ayşe Ateş'in eşi için geçen sene ‘Sinan Ateş / Yaşar Hatıralarda’ adlı bir kitap yayınladığını aktaran Saymaz, bu kitapta her aile üyesi gibi baba Musa Ateş’in oğlu için kaleme aldığı bir yazının yer aldığını ifade etti.

"Musa Ateş’in yazısını özetleyerek, aktarıyorum" diyen Saymaz'ıın paylaştığı mektup şöyle;

“Ben Sinan’a ömrümde bir fiske vurmadım. Her nazını çektiğim, her sıkıntısına katlandığım kıymetlimi ellerimle toprağa verdim. Dokunmaya kıyamadığım evladıma kıydılar! Neden?
Aklım almıyor, yahu herkesin iyi şeyler söylediği Sinan kime ne kötülük yapacak ki onu öldürecekler! Karıncayı incitmeyen çocuk, öldürülmeyi hak edecek ne yapmış?

1980’den önce yanımda arkadaşım şehit edildi, ben yaralandım. Zor günlerdi. Keşke yaşanmasaydı. O zaman silahlar konuşuyordu, şimdi kafalar konuşuyor. Peki, oğlumu düşman belleyenler kimlerdi?

Benim oğlumu daha kafalı, daha zeki diye mi şehit ettiler.

Sinan ağzına sigara koymazdı. Diyorlar ki uyuşturucu satan bir torbacı Sinan’ı vurmuş. Oğlumun torbacılarla ne işi olacak? Sinan, böylelerine selam bile vermezdi.

Oğlum Türk milliyetçisiydi. Ömrümüzü adadığımız ülkücü harekete başkan oldu. Her sohbeti parti, ocak, Türk milleti ve müslümanlık idi. Demek ki Sinan’ı şehit edenler partiye, ocağa, Türk milletine ve müslümanlığa düşman. Kim bunlar?

1980 öncesi kendimizi en güvenli hissettiğimiz zamanlar cuma vakitleriydi. Sinan’ı şehit edenler nasıl insanlar ki cuma namazından çıkan evladımı vuruyorlar? Filistinli müslümanları cuma namazından çıkışta şehit eden İsrail askerlerinden bunların farkı ne?

Oğlumu kameraların önünde şehit ettiler. Ankara’nın merkezinde şehit ettiler. Ülkü Ocakları Genel Başkanı’nı kim hangi suretle şehit edebilir? Ülkücüler buna nasıl sessiz kalabilir? Peki devletimiz nerede? Neden Sinan’ı vurdurtanlar tutuklanmıyor? Bu kadar insanı bir torbacının bir araya getirdiğine devletimiz inanıyor mu? Sinan’ın mahkemesi neden hâlâ başlamadı?

Facebook’ta benim fotoğrafımla birlikte yazılan bir yazı gösterdiler. (Firavun’a karşı olmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir) yazıyordu. Çok doğru. Ben Musa Ateş. Oğlumun katillerini içinizden kazımanız yetmez, benim yanımda olun. Benim evladım Ülkü Ocakları Genel Başkanıydı. Oğlumu şehit ettiler. Benim oğlumu bile şehit ediyorlarsa sizin oğlunuza kimse acımaz.”

OĞLUNUN YANINA DEFNEDİLECEK

Musa Ateş, bugün Emir Sultan Mezarlığı’nda yatan oğlunun yanına defnedilecek.

İlgili Haberler