Seçil Erzan dosyasının kilit ismi Ali Yörük'ün telefonunda şoke eden mesaj ortaya çıktı

Seçil Erzan dosyasının kilit ismi Ali Yörük'ün telefonunda şoke eden mesaj ortaya çıktı

Çok sayıda ünlü futbolcunun dolandırıldığı yüksek faizli fon olayında kilit isim Ali Yörük'ün telefonundaki mesajlar ortaya çıktı.

Spor dünyasında tanınmış birçok kişiye yüksek faizli fon vaat edip dolandırdığı iddiasıyla yargılanan banka müdürü Seçil Erzan’a ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Erzan ile önemli bağlantıları olduğu iddia edilen tutuklu Ali Yörük’ün telefon kayıtlarında dikkat çeken mesajlar bulundu.

12Punto'dan Müslim Sarıyar’ın haberine göre Yörük'ün 12 Nisan 2023 tarihinde görüştüğü bir arkadaşının, "Mağdurların hepsi patlar" mesajını attığı ortaya çıktı.

345622370-4182037175354947-2801908205173203670-n.jpg

Seçil Erzan’a çantayla para taşıyan ve aynı dosyada tutuklu olarak yargılanan Ali Yörük, Filipinler ülkesinin kodunu taşıyan arkadaşı tarafından önce arandı, sonra ise mesaj atıldı.

İddiaya göre ismi belirlenemeyen arkadaşı, Ali Yörük’e "Mağdurların hepsi patlar. Bu hafta duyan koşar savcılığa" dedi.

İddiaya göre Ali Yörük ile arkadaşı arasında geçen konuşmada şu ifadeler yer aldı:

Arkadaşı: Yeni alınmış mağdurların hepsi patlar bu hafta duyan koşar savcılığa. Ayhan’da onu diyor.

Ali Yörük: Beni ilgilendirmiyor ben görüşmüyorum.

Arkadaşı: Sizi o zaman uyardım devam ettiyseniz takibi vardır yanarsınız inşallah dikkat edin 20 sene çıkamaz kadın.

secil.jpg

ALİ YÖRÜK DETAYI!

Seçil Erzan ifadesinde "İnci Çeviker’den 2 milyon 200 bin doları bankanın dışından aldı. İçinden 400 bin dolar aldı. Gerisini bana getirdi. Ali Yörük’e çok fazla para verdim. Özellikle 2021 ile 2022 yıllarında çok fazla para ödemesi yaptım" dedi.

İNCELEME YAPILDI

Bu ifadelerin ardından soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı üzerine Mali Şube Müdürlüğü ekipleri Ali Yörük hakkında geniş çaplı çalışma başlattı.

Verdiği ifadesinde Seçil Erzan’ın iddialarını kabul etmeyen Ali Yörük’ün incelenen mal varlığında 2021 ile 2022 yıllarında hem kendisinin hem de eşi Aslı Yörük’ün gayrimenkullerine ilişkin dikkat çeken bir artış olduğu tespit edildi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar