Özgür Özel Meral Akşener ile hangi ittifakta buluştuklarını açıkladı

Özgür Özel Meral Akşener ile hangi ittifakta buluştuklarını açıkladı

Antalya Gazipaşa'da konuşan Özgür Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile konuştu. Özel, “Akşener ile ittifak kurduk” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya Gazipaşa’da Halk Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

Burada yaptığı konuşmada daha önce de yaptığı "Baba evine dönün" çağrısını bir kez daha yineleyen Özel, "CHP'ye baba evi diyorum. Başı sıkışan, derde düşen baba evine geliyor çünkü biliyor ki baba evinde yeri hazır. Geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun, hangi partiye üye olursa olsun esnafın, çiftçinin, memurun emeklinin bu zor günlerinde CHP dedelerinin partisidir ve bizim baba evimizdir. Bu evde herkese yer vardır çünkü tapusu Özgür Özel'de değildir. Kemal Bey'de de yoktur. Ne Bülent Ecevit'tedir ne de İsmet Paşa'da. Bu evin tapusu bir kişiye kayıtlıdır. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür” ifadelerini kullandı.

18 MART MESAJI

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümüne dair de mesajlar veren Özel, “Bu ülkedeki herkesin dedelerinin kefensiz yattığı Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümüzdeyiz. Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anıyorum. Bir yerel seçim gündeminde buradayız. 18 Mart’ta eğer buralardaysanız gideceğiniz yer adını Atatürk’ten alan Gazipaşa’dan başka bir yer olamaz" diye konuştu.

“ANTALYA’NIN HAKKINI YEMİŞLER”

Antalyanın AKP iktidarının üvey evladı olduğunu belirten Özel, şunları söyledi: “AK Parti 2023 yılında 73.6 milyar lira vergi tahsilatı aldı buradan. Türkiye’deki milli gelirin 3,3’ünü üretmiş. Burada 55 milyar dolarlık turizmin yüzde 25’i yapılmış. Peki yatırım planında Antalya’ya ne verilmiş 7.1 milyar. Yani 10 almışlar 1 vermişler. Antalya’nın hakkını yemişler. Antalya’nın üvey evlat olmasına izin vermeyeceğiz. Bu kentin her yönüyle kollanması lazım. Bugün Antalya’ya gelen turist günde 99 dolar harcıyor. Bu dünyanın en düşük rakam.”

“AKŞENER İLE İTTİFAK KURDUK”

Emekliler hakkında açıklamalarda bulunan Özel, “50 dönüm değerli bir yer var. Burayı yönetmek isteyenler oraya çökmek için istiyorlar. Ben Gazipaşalıları biliyorum rantçılara asla izin vermezler. TÜİK enflasyonu 4,53 olarak açıkladı. 1 aylık enflasyonumuz 115 ülkeden fazla. Konutta inanılmaz bir artış var. Antalya’da Rusya Ukrayna savaşından sonra fiyatlar fırladı. Konut fiyatlarının en düşüğü 15 bin lira oldu. Antalyalılar büyük sıkıntılar çekiyor. Dededen babadan bir konutun yoksa… Elinde milli piyango biletin yoksa -ki o da kimlere çıkıyor- ev sahibi olma imkanları kalmadı” şeklinde konuştu.

Emekliler ilk emekli olduklarında 1,5 asgari ücret aldığını hatırlatan Özel. “Tayyip bey hiç karışmasa 26 bin lira olacaktı. Ama enflasyona ezdirmeyeceğiz diyerek enflasyon canavarına yem ettiler” ifadesini kullandı.

Eski ittifak ortağı İYİ Partli lideri Meral Akşener için de konuşan Özel,” Meral Hanım'la Ankara’da siyasi ittifak kuramadık ama emekli ittifakında buluştuk" dedi.

İlgili Haberler