Naci Görür 3 ili işaret etti! Deprem periyodu doldu risk altında

Naci Görür 3 ili işaret etti! Deprem periyodu doldu risk altında

6 Şubat depremlerini aylar öncesinden bilerek uyaran Prof. Dr. Naci Görür, en çok endişe ettiği yeri açıklayarak uyardı.

Deprem ülkesi Türkiye artçı depremlerle sallanmaya devam ederken, uzmanlar da riskli noktaları tek tek açıklayıp dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

11 ili yerle bir eden, 50 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği 6 Şubat depremleri için aylar öncesinden uyaran Naci Görür, yeni bir uyarı daha yaptı.

09090.jpg

Asena Kılıç'ın Youtube kanalındaki Meslek Sırrı programına konuk olan Görür, en çok endişe ettiği yer açıkladı.

“MARMARA'YA İSTANBUL'A DİKKAT EDİN”

Depreme dirençli kentler oluşturulması yönünde çağrı yapan Görür “Eğer tarih tekerrür ederse bu bizim bir bakıma cehaletimizden olur. Biz tarih tekerrür etmesin diye bas bas bağırıyoruz. Marmara'ya İstanbul'a dikkat edin, depreme hazırlayın diye” dedi.

nac.jpg

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programda "Siz tarihten ders almazsanız, gerekeni yapmazsanız tarih tekerrür eder. Marmara'da tedbir alın diyoruz ki 6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin. Korkuyorum ki tarih yine tekerrür edecek" dedi. Görür ayrıca en çok endişe ettikleri bölgeyi açıkladı.

ooi.jpg

“ERZİNCAN-BİNGÖL KARLIOVA ARASI”

“6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin” diyerek uyaran Naci Görür “Şu anda bizim en çok endişe ettiğimiz bir yer Tunceli yöresi, yani Erzincan-Bingöl Karlıova arası. Burası deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir boyuta gelmiş artık” diyerek yeni bir uyarı daha yaptı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar