Menzil'de taht kavgaları sürüyor! Kardeşlerinin sırlarını tek tek ifşaladı

Menzil'de taht kavgaları sürüyor!  Kardeşlerinin sırlarını tek tek ifşaladı

Menzil Cemaati’nin ölen liderinin oğlu Muhammed Saki El Hüseyni, kardeşlerini ne ile suçladı? İşte Menzil köyünü karıştıracak o sözler…

Menzil Cemaati’nin lideri Abdulbaki Elhüseyni’nin ölümünün ardından suların durulmadığı Menzil’de taht kavgası her geçen gün büyümeye devam ediyor.

odatv-image-107-4c685b18977e4f.jpg

74 yaşındaki Menzil lideri Seyyid Abdulbaki El Hüseyni, böbrek yetmezliği nedeniyle geçen yıl hayatını kaybetti. Abdulbaki Elhüseyni’nin ölümünün ardından Menzil Cemaati’nde yeni liderin kim olacağı tartışmaları baş gösterdi.

938281.webp

Abdulbaki Elhüseyni’nin oğulları Muhammed Mubarek, Muhammed Saki, Muhammed Fettah Elhüseyni babalarının ardından cemaati "eş şeyhlik" denilen bir sistem ile yöneteceklerini açıklamıştı.

bffdxds.jpg

Kardeşler arasında en fazla müridi bulunan Muhammed Saki Elhüseyni, Menzil köyünde yaptığı bir konuşmada kardeşlerini suçlayıcı cümleler kurdu.

2222.jpg

“ONLARIN DA KÖYÜN DE AĞASIYIM”

Bir Gün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Menzil’in liderinin kendi olduğunu vurgulayan Muhammed Saki “Bu köyün yüzde 51’i benim, ben ne dersem o. Bunlar daha tüyleri bile terlememişken ben babamın halifesiydim. Onlar beni ne kadar büyük görmese de, abi yerine koymasa da ben onların da köyün de ağasıyım. Bunlar FETÖ’den de daha tehlikeli oldular. Benim doğru dediğime yalan demeye başladılar. Diyorlar ki; Gavs’ın öz evladı değildir diyorlar. Bunlar bu hale gelmiş.

images.jpg

İlgili Haberler