Kupa seremonisinde kendisini öpmüştü: Jenni Hermoso, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales'i savcılığa verdi

Kupa seremonisinde kendisini öpmüştü: Jenni Hermoso, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales'i savcılığa verdi

FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın kupa seremonisinde kendisini öpen ve görevden uzaklaştırılan İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales hakkında oyuncu Jenni Hermoso, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İREM GÜL-GÜNBOYU

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, FIFA 2023 Kadınlar Dünya Kupası'nı kazanan ülkesinin kupa seremonisi sırasında Jenni Hermoso'yu dudağından öpmüş ve tepkilerin odağı olmuştu.

Hakkında soruşturma olan Luis Rubiales, FIFA tarafından 90 gün görevden uzaklaştırdı.

FIFA, Rubiales'e geçici ceza verirken, açılan soruşturmanın sonucuna göre ceza yeniden şekillenecek.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve birçok bakan, Rubiales’in özrünün yeterli olmadığını ve istifa etmesi gerektiğini düşünüyordu ve bu konuda açıklamalarda bulunmuştu.

Resim

Ayrıca birçok kadın İspanyol oyuncu Rubiales’i protesto etmişti.

AA’nın aktardığına göre, Jennifer Hermoso, şampiyonluk töreninde kendisini dudağından öpen Luis Rubiales’i savcılığa verdi.

Başkent Madrid’deki Ulusal Mahkeme Savcısı Marta Durantez’e dün gittiği ortaya çıkan İspanyol futbolcunun, söz konusu dudaktan öpme olayı sırasında rızasının olmadığını belirterek, Rubiales hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Ayrıca mahkeme kaynakları, savcılığın Hermoso’ya, istediği takdirde ‘cinsel taciz’ suçlaması da yapabileceğini belirttiği, İspanyol futbolcunun ilerleyen günlerde bu suçlama için de başvuru yapabileceğini öne sürdü.

İlgili Haberler