Antalya’da Düdenbaşı Mahallesi'nde ikamet eden Uğur ve Fatoş Kanık çifti 5 yıldır oturdukları evin sahibi Ramazan Y. ile kira zammı nedeniyle anlaşmazlık yaşadı.
Antalya’da Düdenbaşı Mahallesi'nde ikamet eden Uğur ve Fatoş Kanık çifti 5 yıldır oturdukları evin sahibi Ramazan Y. ile kira zammı nedeniyle anlaşmazlık yaşadı.
Ev sahibi Ramazan Y. iddiaya göre Kanık ailesinin yüzde 25 zam artışını kabul etmeyerek evden çıkmalarını istedi.
Anlaşmazlık sonrası ev sahibi ailenin kendisini rahatsız ettiğini iddia ederek savcılığın yolunu tuttu.
Ev sahibi kiracısından 5 yıldır ödeme alamadığını öne sürerek icra takibi başlattı.
Mahkeme kirayı elden ödediklerini ispat edemeyen Kanık ailesinin tahliyesine karar vererek yasal faiziyle 60 bin lira kira bedelinin ödenmesine karar verdi.
“60 BİN LİRA ÖDEME EMRİ GELDİ”
Kiracı Fatoş Kanık şunları söyledi: Mahkeme karşı tarafa '5 yıl boyunca kira almıyorsunuz da niye ilk yıl evden çıkarmak için icraya vermedin' diye sormadı. Bizim de ne görüşümüz alındı ne de kirayı ödeyip ödemediğimiz soruldu. Mahkeme bize tahliye kararı verdi. Tahliye kararına uyarak evi boşalttık. Üstüne ödediğimiz kiraları tekrar ödememiz için 60 bin lira ödeme emri geldi. Şu anda icralık olduk. Yani elden aldıkları paraları da almadım diyerek bizden tekrar talep ediyorlar. Bu şekilde bir çıkmaza girdik.