Gazeteci Erk Acarer Türkiye’deki organ mafyasının oyununu deşifre etti

Gazeteci Erk Acarer Türkiye’deki organ mafyasının oyununu deşifre etti

Gazeteci Erk Acarer, Türk vatandaşlarının organlarının 2 özel hastanede Ürdünlü şahıslar tarafından satın alındığını iddia etti. Detayları kan dondurdu!

Gazeteci Erk Acarer, Türkiye'de yabancı uyruklu iki kişinin Türk vatandaşlarının organlarını satın aldığını iddia ederek belgeler paylaştı.

Acarer, iddialarını desteklemek için Ürdün'ün kırmızı bülten çıkardığını ve Türk yetkililerin bu konuda adım attığını öne sürdü.

kapak-104251-1.jpg

“BİRİ İSTANBUL BİRİ ANKARA’DA”

Sosyal medya hesabından tek tek belgelerin fotoğraflarını paylaşan Erk, şunları söyledi: Türkiye’deki organ kaçakçılığı, ne acıdır ki Ürdün birimlerinin Türk yetkililere haber vermesi ile ortaya çıktı. Duruma bakın ki normal yollarla Türkiye’ye giriş yapan 2 Ürdünlü kurdukları sosyal ağ ile yoksul Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının organlarını satın alıyorlarmış. Biri İstanbul, diğeri Ankara’daki 2 özel hastane ile anlaşma yapılmış. Burada nakil operasyonları yapılıyormuş.

6667676767676.jpg

“İKAMET İZİNLERİ YOK”

Bu kişilerden bir Amer Abdül Mno(40), diğeri ise Muhammed Naim Abdülhafez(43). Bu 2 kişinin de Yabancılara Mahsus İşlemler (YABİS) sisteminde kayıtları var ama ikamet izinleri yok. Şahısların biri Ankara Esenboğa, diğeri ise İstanbul Sabiha Gökçen’den ülkeye giriş yapıyor. Yıl 2021.

odatv-image-62-c75acb55339b4e.jpg

“BU 2 KİŞİ ORGAN MAFYASININ BİR PARÇASI”

İşin korkunç ve bir o kadar da tuhaf bir yanı var. Bu 2 kişi organ mafyasının bir parçası. Hatta Ürdün Kırmızı bülten çıkarıp, bütün uluslararası sisteme bildirmiş. Türk yetkililer de böylece harekete geçmiş! Ya öncesi? Maalesef çarpıcı. Amer Abdül Mno’nun 2023 yılına ait Ankara Ağır Ceza’da açık bir dosyası var! Muhammed Naim Abdülhafez’in ise hem basit yaralama hem organ ticaretinden 2 dosyası var. 2022 tarihli!

“AV MEVSİMİ FİLMİ MAALESEF GERÇEK OLMUŞ”

Ürdün harekete geçene kadar bu kişilere dosyalarına rağmen işlem yapılmadı mı? Bu kadar önemsiz mi? Türkiye’de yoksuldan alınıp zengine organ takılmasını anlatan ‘Av Mevsimi’ filmi maalesef gerçek olmuş! Bir farkla: Organizasyonu kaçak Ürdünlüler yapmış!

“ŞİMDİYE KADAR KAÇ KİŞİNİN ORGANI ALINDI?”

Önemli sorular var: Türkiye yabancılar konusunda ipin ucunu kaçırdı mı; artık sayı ve kişi belli değil mi? Bu özel hastaneler konusunda ne yapılacak? Şimdiye kadar kaç kişinin organı alındı? Bunlar arasında rızası olmayanlar ve korumasızlar var mıydı? Deprem gibi felaketler şebekenin işini kolaylaştırdı mı?

İlgili Haberler