1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Devlet protokolü önünde el pençe duruyordu! Cübbeli Ahmet o şeyh için açtı ağzını yumdu gözünü
Devlet protokolü önünde el pençe duruyordu! Cübbeli Ahmet o şeyh için açtı ağzını yumdu gözünü

Devlet protokolü önünde el pençe duruyordu! Cübbeli Ahmet o şeyh için açtı ağzını yumdu gözünü

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Sakarya'da Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Spor Müdürü, Rektör ve Müftü'nün beraber fotoğraf çektirdiği Şeyh Muhammed Hüseyni hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mahmut Ünlü, cemaati uyardığını belirterek, "Kaç karısı var, belli değil" dedi.

A+A-

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; "Cübbeli Ahmet" lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, Sakarya'da devlet protokolünün ziyaret ettiği Iraklı Şeyh Muhammed el Hüseyni'yi "sahte nikâh yaparak sürekli eş değiştirmekle" suçladı.

Mahmut Ünlü şu açıklamada bulundu:

"15 yıl kadar önce Musul'dan geldi. Suriyeli bir alimin çocuğu getirdi yanıma. 'Peygamber torunudur' dediler, Hadid Ailesi'ndenmiş. 'Bayağı çile çekmiş, hapislerde kalmış. Guantanamo'dan manen kaçtı' diye anlatıyorlardı, keramet olarak. Guantanamo'dan kim uçacak? Uçan kuş kaçamıyor.

ŞANLIURFA'DA BARINAMADI

Şanlıurfa'ya yerleşti. 'Geçimim yok' dedi. Aylık bir şeyler gönderdim, peygamber torunu diye. Zaman geçti. Şeyhliğini ilan etti. Müritler, tekkeler, dergahlar… Cemaati Türklerden. Türkçe öğrenmişti. Bir dolu Türk ile evlendi. Şanlıurfa'daki aşireti bunu terk etti. Barınamadı.

"İYİ BİR ALAMET DEĞİL"

Vatandaşlık da almış. Adı, Haccan el Hadid'ti. Baktım, kendisine ‘Hüseyni' diyor. Hazreti Hüseyin'in soyundan olunca Hüseyni oluyorsun. Ben 45 senedir Cübbeli Ahmet olarak biliniyorum. Adımı değiştirip niye ‘Takkeli Hasan' yaparım? İyi bir alamet değil.

Evlilik meselelerini duydum. 'Onu boşadım, bunu aldım' diye… Telefonlar geldi. Kadının biri diyor ki 'Arabada şahit yok, nikâh yaptı. Kaç karısı var, belli değil.' Ben de 'Durumu iyi görmüyorum, iş çığırından çıktı, uyanık olun diye' cemaati uyardım. Bir kadınla kızı kandırıp devamlı evlilikler yapmasın diye… Böyle evlilik mi olur yani? İlansız, şahitsiz… Devamlı değiştiriyordu."

eyh-muhammed-el-huseyni.jpg

NE OLMUŞTU?

Sakarya’da Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Spor Müdürü, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Müftü, Irak kökenli Şeyh Muhammed Hüseyni’yi ağırladı. Ardından heyet olarak şeyhi İstanbul’daki tekkesinde ziyaret edip fotoğraf çektirmişti.

Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Şeyh Hüseyni'ye yaptıkları ziyarete ilişkin şu açıklamayı yapmıştı: “Sakarya'da 132 ülkeden yabancı öğrenci var. Şeyhin de maddi anlamda destek olduğu, ülkemize gelmesine vesile olduğu öğrenciler vardı. Bu öğrencilerden bazılarının yaşadığı maddi sıkıntılar vardı. Kendisini ziyaret edip sıkıntıları konuştuk.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum