Cinsel istismarcı sucunun gizli odadaki notları dehşete düşürdü! Suçunu itiraf etti

Cinsel istismarcı sucunun gizli odadaki notları dehşete düşürdü! Suçunu itiraf etti

Bağcılar'daki mahalle su tedarikçisinin, yıllar boyunca çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunduğu haberinin yankıları sürerken, gizli odadaki ortaya çıkan notlar dehşet düşüren olayın detaylarını gün yüzüne çıkardı.

2019 ile 2023 yılları arasında 4 çocuğa karşı cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Metin Ş. hakkında hazırlanan iddianame, dehşet verici ayrıntılar ortaya çıktı. İddianamede ifadeleri yer alan çocuklar, istismar anlarının videoya çekildiğini ve bu görüntülerin Metin Ş. tarafından kendilerine zorla izletildiğini belirttiler.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, suç tarihinin 2023 yılı öncesi olduğu belirtilirken, 4 mağdur ve 5 müşteki bulunuyor. Metin Ş'nin Bağcılar'da bir su dükkanının işlettiği ve uzun yıllardır aynı semt ve mahallede su dağıtımı yaptığı ifade edildi. 24 Mayıs 2023'te mağdurlardan birinin kaybolması üzerine ailesinin durumu polis ekiplerine bildirdiği belirtildi. Polis ekiplerinin yaptığı araştırmalarda, mağdurun okuldan çıktıktan sonra bir minibüse bindiği tespit edildi. Ayrıca, mağdurun ailesinin izlediği güvenlik kamerası kayıtlarında, aracın daha önce 'Metin Su' adlı iş yerine ait olduğu belirlendi. Kolluk kuvvetlerinin müdahalesi sonucu sanığın yakalandığı ve tedirgin davranışlar sergilediği vurgulandı.

b5nbcna70aqu4a6abjlqg.webp

GİZLİ ODADAKİ NOTLAR DEHŞET VERDİ

Polis ekiplerinin Metin Ş‘nin arkasından giderek çocuk ile ilgili sorular sormaya başladığı, sanığın hiçbir soruya cevap vermediği, bu sırada iş yerinin arkasından çocuk çığlık sesi duyulması üzerine ‘yatak odası’ olarak tarif edilen alana geçildiği iddianamede açıklandı. Hazırlanan iddianamede gizli bir odada mağdur kız çocuğunun kilit altında ve ağlar vaziyette olduğunun görüldüğü, gizli bölümde ve mağdurun üstünde kan lekelerinin görülmesi üzerine cinsel istismara maruz kaldığının anlaşıldığı belirtildi. Öte yandan iddianamede gizli odada duvara yapıştırılmış şekilde “Söz dinlemesi kesinlikle yapılacak, kesinlikle bağırma konuşurken fısıltı ile konuş, sağa sola zarar verme, dükkana biri gelirse kesinlikle konuşma, ben ne dersem yap, sözümü dinlemezsen çok acı veririm ve çok döverim gerekirse öldürürüm bence en iyisi sözümü dinle ve dediklerimi yap ben sana en iyi şekilde bakayım” şeklinde bir yazının görüldüğü de aktarıldı.

Mağdur M.Y., ifadesinde Metin'in kendisini çağırıp eve götürdüğünü ancak eve gitmediklerini, bunun üzerine bilgisayarda oyun oynamaya yönlendirildiğini belirtti. Daha sonra Metin'in kendisini küçük bir odaya götürdüğünü anlatan mağdur, odanın kapalı ve eşyasız olduğunu, Metin'in kendisine tehditler savurduğunu ve istismarda bulunduğunu ifade etti. Mağdur, Metin'in kendisine bıçak gösterip korkuttuğunu, akşam olduğunda ise mutfağa götürülüp yemek yemesi istendiğini ancak yiyemediğini ve kustuğunu aktardı. Bu ürkütücü detaylar, Metin'in çocuklara yönelik cinsel istismarını ortaya koydu.

4tdpawsv6u-ago9cqfsboq.webp

‘ÇOCUK ESİRGEME YURDUNDA ON SENE KALIRSIN’ DİYEREK TEHDİT ETTİ

Mağdur çocuk, sanık Metin Ş'nin çocuk esirgeme yurdunda dövülen çocukların videolarını izlettirdiğini ve kendisine "Seni böyle dövecekler, anneni göremeyeceksin. Sen bağırırsan bizi burada duyarlar, bizi görürler. Ben cezaevinde on sene yatarım, sen de çocuk esirgeme yurdunda on sene kalırsın" dediğini ifade etti.

Mağdur çocuk, uykuda olduğu bir sırada polislerin geldiğini de belirtti. M.Y.'nin yapılan muayenesinde, Metin Ş'ye ait olduğu belirlenen DNA profillerinin bulunduğu kaydedildi. Ayrıca, M.Y. Çocuk İzlem Merkezi'nde yeniden ifade verirken, Metin Ş'nin kendisini istismar ederken video çektiğini gördüğünü ifade etti.

SUÇLAMAYI KABUL ETTİ

Metin Ş'nin M.Y. yönünden avukatı eşliğinde verdiği savunmada, üzerine atılan suçlamayı kabul ettiği kaydedildi. Ş., "İş yerinin kapısını kilitledikten sonra yalıtımlı odaya götürdüm. Üzerine battaniye örttüm. İlk olarak yanağından öptüm, sonra cinsel istismarda bulundum. Başka bir çocuğa cinsel istismarda bulunmadım" dedi.

728xauto.webp

İSTİSMARDA BULUNDUĞU ÇOCUKLARIN FOTOĞRAFLARINI SAKLAMIŞ

Sapık sucu Metin Ş’nin istismarda bulunduğu çocukların fotoğraflarını sakladığı da ortaya çıktı. Sanığın iş yerinde ele geçirilen dijital materyallere ilişkin bilirkişi incelemesi sonucunda bir rapor hazırlandı. Raporda, çocuk pornografisi olduğu değerlendirilen internet aramaları, videoları ve fotoğrafları tespit edildi. Ayrıca, sanığın istismarda bulunduğu ve dijital olarak sakladığı müstehcen çocuk fotoğraflarının tespit edildiği belirtildi. Bazı fotoğraflarda sanığın net olarak görüldüğü raporda açıklandı.

18623388-728xauto.webp

AKRABALARININ ÇOCUKLARINA DA İSTİSMARDA BULUNMUŞ

İddianamede, fotoğraflardan tespit edilen ve istismara maruz kaldığı değerlendirilen çocukların iş yerinde vakit geçirdikleri sırada isimlerini yazdıkları belirtildi. İddianamede, iş yerinde ismi yazılı olan çocuklardan E.N.Ö. ve M.Ö.'nün sanığın eşinin akrabası olduğu belirtildi. Mağdurların sosyal medyada paylaştığı geçmiş yıllara ait fotoğraflar ile dijital incelemeler neticesinde elde edilen müstehcen çocuk fotoğraflarının benzerlik içerisinde olduğunun anlaşılmasıyla mağdur kardeşlerin sanık tarafından istismar edildiğinin değerlendirildiği hazırlanan iddianamede aktarıldı. Yine yapılan araştırmalarda mağdur R.Ş.'nin de iş yerinde isminin yazılı olması nedeniyle istismar edildiği iddianamede değerlendirildi.

yqem8czns0-lgwdfnfy-5a.webp

“5 YAŞIMDA BANA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU”

Mağdur R.Ş. beyanında “Ben Metin Ş‘nin gazetedeki çıkan olaylarını öğrenince kendimi eve kapattım. 6-7 ay önce bu olayı öğrendim annem de bana durumu anlatmıştı. Annem bana ‘Metin’in sana karşı bir eylemi var mı?’ diye sormuştu. Ben de korkumdan söyleyemedim. Metin Ş, bizim mahallede sucu dükkanı açmıştı, ben evde yalnız kalıyordum. Ablam okula gidiyordu anne ve babam evde olmuyordu abim de dışarlarda geziyordu. Metin Ş bana ‘ben seni korurum sana bir şey olmaz’ diyordu. Benim yanına gitmemi isterdi. Gitmezsem bana sinirlenir, bana tuhaf tuhaf hareketler yapardı. Beni tehdit ediyordu. ‘Birine söylersen yurda verilirsin, ben de hapse girerim’ diyordu. ‘Hayatına bir erkek giremez’ diyordu. Bana ‘ilk önce senin kafana sıkarım sonra kendi kafama sıkarım gideriz bu hayattan’ dedi. Metin Ş'nin yaşını tam olarak bilmiyorum. Bana ‘hiç kızım yok, benim iki tane oğlum var, onlar beceriksiz’ diyerek sürekli yanına çağırıyordu. Ailemin sıkıntılarından dolayı ben hep tek kalıyordum. İlk defa 5 yaşımda bana cinsel istismarda bulundu. Son olayı dokuzuncu sınıfta yaşamıştım. Dükkanın içinde masası, bilgisayarı bir koltuk vardı. İlk olayda ‘gözünü kapat korkma’ dedi. Dükkanda kaplama filmler vardı. Dışardan gözükmüyordu. Bu ilk olayda kendisine korktuğum için yanına gidiyordum” dedi.

" VİDEO KAYDI YAPIYORDU"

Mağdur, Metin Ş tarafından farklı zaman dilimlerinde pek çok kez cinsel istismarına maruz kaldığını da iddianamede yer verilen beyanında belirtti. Mağdur yaşanan olaylardan dolayı Metin Ş'den şikayetçi olduğunu da söyleyerek “Ben bu olayları bana inanmayacak diye düşündüğümden anneme anlatmadım. Tehdit içerikli sözleri bana sürekli söylüyordu. Beni tembihliyordu. Metin’in dükkanında silah vardı. Arka odanın küçük bir odası daha vardı. Bana ‘seni kim arıyor senin hayatına kimse giremez, yoksa senin kafana sıkarım’ diyordu. Bana ‘benden başka kimseyle ilişki yaşayamazsın’ diyordu. Yatak odasında laptopun üzerine takılı bir kamerası vardı. Yatak odasının dışında da bir kamera vardı. Hem içerdeki hem dışarıdaki kamerayla video çektiğini söylüyordu. İçeride de cinsel istismarda bulunduğu zaman video kaydı yapıyordu. Bana bir tane videomu izletti. Ben ‘videoyu izlemek istemiyorum’ dememe rağmen videoyu izletiyordu. Ben izlemek istemiyorum deyince ‘bunlar senin videoların izle bir şey olmaz’ diyordu. Son olay felçten önce olmuştu. Tam tarih olarak hatırlamıyorum. Dokuzuncu sınıfta 15 yaşında olduğumu hatırlıyorum. Hastaneye yattığım yıl 2021 yılıydı. Ben hastaneye yattıktan sonra Metin’in bana dokunması olmadı. Son bir yıldır beni araması da olmadı” dedi.

chhczz-pmkkqg6bgi32sgg.webp

‘SUS DEDİKLERİMİ YAPMAZSAN ÖLDÜRÜRÜM’

Bir diğer mağdur E.N.Ö. ise Çocuk İzlem Merkezi’nde alınan ifadesinde “Metin Ş. benim akrabam olur. Eskiden bizim alt dairemizde oturuyordu. İlk olay ben dördüncü sınıfa giderken oldu. Biz onu seviyorduk. Metin Ş‘nin yanına 2-3 sene kadar gittik. Olaylar hep Metin’in su sattığı dükkanda oldu. Kendisi sucuydu. Su getirip götürüyordu, biz dükkanda yalnız kalıyorduk, bize bilgisayardan film açıyordu. Bana cinsel istismarda bulundu. İkinci gün M. isimli kardeşim ile birlikte gittik. İlk olayda M.’de benim yanımdaydı. İkinci gün de cinsel istismarda bulundu. Benim sıram bittikten sonra M. ile başlıyordu. Bu olaylar aynı gün oluyordu. Hatırladığım ikinci olayda o, ben ve kardeşim var. Biz oraya kıyafet getiriyorduk. Toplam 2-3 yıl kadar Metin Ş'nin dükkanına gittik. Ben 12-13 yaşımdayken ailem Metin Ş. ile ilişkimizi kesmeye başladı. Haberlerdeki çocukta yaptığı gibi biz de tehdit etti. ‘Konuşan ölsün’ diyordu, tıp oynuyorduk, ‘sus dediklerimi yapmazsan öldürürüm’ diyordu. Biz de korkuyorduk. Dükkanda üç bölüm var. Oturma odasında televizyon, kamera, var arka tarafta oda yaptırmış ne olduğunu anlamadım. Tahtalık gibi bir yerler var, bölme yaptırmış. Bunu bizi dışardan insanlar görmesin diye yaptırmış. Buranın önden ve arkadan iki kapısı bulunmaktaydı. Bu dükkanda bilgisayarı vardı, evde canım sıkılıyordu, bilgisayarla oynamak için su dükkanına gidiyorduk. Daha sonra annem bize izin vermemeye başladı, gitmemizi istemedi. Taciz yaptığını bile bile bilgisayar oynamak için yanına gidiyorduk, anne babama karşı geliyorduk.

“METİN Ş‘NİN YAPTIKLARI BANA GÖRE İŞKENCEDİR”

İlerleyen zamanlarda yanlış yaptığımızı anladım ve ortaya çıkacak diye çok korktum. Metin ‘siz de gizlemeye çalışın anne babanıza bir şey belli etmeyin’ diyordu. Sonra polislerin onu aldığını duyduk. Haberlerde başka bir çocuğa yaptığını duyduk, kardeşim ile bize yaptıklarını da söyleyip söylememeyi düşündük. Bilgisayarında bizim görüntülerimiz videolarımız vardı, bunlar da çıkar mı diye düşündük. Bu kadarını düşünür videoları siler diye düşündük ama silmemiş. Metin Ş. bize bu eylemlerini yaparken sürekli videoya çekiyordu. Bilgisayarında klasörün içerisinde bu videoları yedekliyordu. Bu bilgisayar su dükkanında bulunuyordu. Bana bu olayları yaptığı için Metin Ş’den şikayetçiyim. Bize ‘bu olayı herkes öğrenirse yemin olsun herkesi vururum’ demişti, ‘alt komşularım duyarsa sizi vururum’ dedi. Bize yaptığı işkenceyi o küçük kıza da yapmış. Metin Ş‘nin yaptıkları bana göre işkencedir” şeklinde konuştu.

“BU OLAY ORTAYA ÇIKMASIN YOKSA KENDİMİ ÖLDÜRÜRÜM

Mağdur E.N.Ö.’nün kardeşi M.Ö. ise Çocuk İzlem Merkezi’nde alınan ifadesinde “Ben dördüncü sınıfa giderken biz dükkanına gidiyorduk. Metin ailemizin yanında iyi davranıyordu, yalnız kaldığımızdaysa ‘erkeklerle görüşmeyin, görüşürseniz beddua ederim’ diyordu. ‘Beddualarım kabul olur’ diyordu. ‘Bu olay ortaya çıkmasın yoksa kendimi öldürürüm’ diyordu. Buraya geliş sebebim olarak bir olay hatırlıyorum, başka olay hatırlamıyorum. Ben, ablam ve Metin Ş. dükkanda birlikte kalıyorduk. Bize cinsel istismarda bulundu ve videoya çekti. İlerleyen zamanlarda bizi tehdit etti, ‘erkeklerle sakın görüşmeyin görüşürseniz sizi gebertirim’ dedi. Bir gün beni gece kaldırdı o gün gece bana istismarda bulundu. Ben uykusuz kaldım, o gün eve dönecektik. Sonra biz eve gittik ve bir daha dükkana gitmedik. Yaz tatilinde çok kalıyorduk. 2-3 hafta kadar aralıksız kalıyorduk. Kış tatilinde az kalıyorduk. Çekilen videoları siyah kutu gibi bir şeyde saklıyordu. Bize bu videoları izlettiriyordu. Videoları sil dedik, o da ‘silmeyeceğim sizi özlediğim zaman izliyorum” dedi. Mağdurlardan M.Ö. ve E.N.Ö’nün ifadelerinde sucu dükkanı diye tabir edilen yerde uzunca gün ve haftalar boyunca kalmalarının mağdurları istismara açık hale getirdiği değerlendirildiğinden soruşturmanın devamı boyunca yaşlarına uygun bir yurda yerleştirmelerine karar verildiği de iddianamede açıklandı.

Metin Ş’nin daha önce başka bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 2009-2011 tarihleri arasında tutuklu kalarak yargılanıp ceza aldığı ancak Yargıtay bozma kararı üzerine beraatine karar verildiği de iddianamede belirtildi.

Metin Ş’nin hazırlanan iddianame kapsamında 4 mağdura karşı ‘zincirleme olarak cebir, tehdit veya hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma’, ‘zincirleme olarak 12 yaşını tamamlamamış çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak’ ve ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak silahla ve cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından her mağdur için ayrı ayrı olmak üzere toplamda 128 yıl 9 aydan 331 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanığın hazırlanan iddianame kapsamında önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanacak.

İlgili Haberler