1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'den Erdoğan'a Öcalan hatırlatmalı cevap!
CHP'den Erdoğan'a Öcalan hatırlatmalı cevap!

CHP'den Erdoğan'a Öcalan hatırlatmalı cevap!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak partilerini 'terör örgütüyle işbirliğiyle' suçlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a, "Seçimden hemen önce İmralı’dan mektup taşıtan, terörist başının kardeşini devlet televizyonuna çıkaran" ifadeleriyle cevap verdi.

A+A-

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, partilerini 'terör örgütüyle işbirliğiyle' suçlayan Erdoğan'a cevap verdi.

Öztrak, "seçimden hemen önce İmralı’dan mektup taşıtan, terörist başının kardeşini devlet televizyonuna çıkaran, Oslo’da teröristlerle pazarlık masası kuran" ifadelerini kullandı.

Faik Öztrak'ın Twitter'dan yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Seçimden hemen önce İmralı’dan mektup taşıtanlar, terörist başının kardeşini devlet televizyonuna çıkaranlar, Oslo’da teröristlerle pazarlık masası kuranlar bugün teröristlerle en ufak dirsek temasımız olamaz demiş. Ne diyelim milletin hafızasını küçümsemek de kibre alamettir."

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Erdoğan konuşmasında şu vurguları yapmıştı:

"PKK'ya terör örgütü diyemeyen Meclis'teki uzantılarına şehirlerimizde sandıkta gereken dersi verelim. İşte buyurun Diyarbakır, Mardin, Van, buradaki belediye başkanlarını, idari bir kararla görevden aldık mı? Aldık. Zira benim milletimin alın terinden ödediği vergilerle, oralara gönderilen parayı, kalkıp da Kandil'e, terör örgütlerine gönderenleri hiçbir zaman biz görmemezlikten gelemeyiz, onları kapıya koyarız.

"Şu anda koyduk mu? Koyduk ama CHP çıkıyor, ne diyor? 'Bu, hak ve özgürlüklere, demokrasiye aykırıdır.'"

"Bay Kemal, sen bu terör örgütünün mensuplarıyla Ankara'dan İstanbul'a yürüyebilirsin ama bizim bu terör örgütlerinin temsilcileriyle en ufak bir dirsek temasımız olamaz. Cumhurbaşkanı olarak bugüne kadar hiçbir davetime bunları asla davet etmedim, etmem. Çünkü sizler bana bu görevi öyle verdiniz."

"Hadi, HDP terör örgütünün uzantısı olmaktan hiçbir zaman kendini kurtaramadı. Peki ama yaşını Cumhuriyet ile bir tutan CHP'ye ne oluyor?"

"CHP, sen kimin yanındasın? Eğer 'Türkiye'nin yanında olduğunu' söylüyorsan, o zaman milletimize düşmanlık edenlerin yanında ne işin var?"

"Milletimiz sizden istiklalimizi ve istikbalimizi ilgilendiren konularda yuvarlık laflar değil, delikanlıca tavır bekliyor. CHP yönetimine, evlatlarına bir utanç değil, şeref mirası bırakmaları çağrısında bulunuyorum. Kazandığınız üç beş belediye sizi yanıltmasın."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.