CHP seçmenine yapılan anketten sonuçlar: Kılıçdaroğlu'nu mu yoksa Özgür Özeli mi istiyorsunuz

CHP seçmenine yapılan anketten sonuçlar: Kılıçdaroğlu'nu mu yoksa Özgür Özeli mi istiyorsunuz

CHP’de değişim rüzgârları eserken Betimar Araştırma gerçelştiridği ankette ve CHP Genel Başkanlığı için, "Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu?” sorusunu sordu. Genel seçmenin çoğunluğu Kılıçdaroğlu'nun kazanacağını düşünürken, CHP seçmeni arasında durum aynı değil.

CHP’de genel seçimler sonrası değişimin ayak sesleri net bir şekilde duyuldu. Yerel seçim çalışmalarına hız kaybetmeden devam eden CHP içerisinde genel başkanlık için tartışmalar sürüyor.

Betimar Araştırma’nın gerçekleştirdiği bir ankette 6-7 Eylül arasında bin 570 seçmen üzerinde yapılan Betimar araştırması, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçimlere tek başına gireceğini açıklamasına ve CHP Genel Başkanlığı için, "Özgür Özel mi Kemal Kılıçdaroğlu mu" sorusuna yanıt aradı.

Genel seçmenin çoğunluğu Kılıçdaroğlu'nun kazanacağını düşünürken, CHP seçmeni arasında durum aynı değil.

KEMAL KILIÇDAROĞLU VE ÖZGÜR ÖZEL ANKETİ

Ankete katılanlara, "Kılıçdaroğlu ile Özel arasındaki gerçekleşecek bir genel başkanlık yarışını kim kazanır?" diye soruldu.

Yüzde 49,3’ü Kılıçdaroğlu derken, Özel diyenlerin oranı yüzde 38,2 çıktı. Yüzde 12,5’lik bir kesim ise kararsız olduğunu belirtti.

CHP SEÇMENİNE SORULDU

Betimar, "Kılıçdaroğlu mu Özel mi kazanır" sorusunu bir kez de CHP seçmenine sordu. CHP seçmeni ise, "Özgür Özel kazanır" dedi.

Ankete katılan CHP seçmeninin yüzde 43,3’ü "Kılıçdaroğlu kazanır" derken, "Özgür Özel kazanır" diyenlerin oranı yüzde 47,6 çıktı. Yüzde 9,1’lik bir seçmen ise cevap vermemeyi tercih etti.

1692242961798-oz.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar