Bu belediyede 1 tane İYİ Partili kalmadı! Hepsi istifa etti

Bu belediyede 1 tane İYİ Partili kalmadı! Hepsi istifa etti
Niğde'de İYİ Parti'ye bağlı 6 belediye meclis üyesi, partilerinden istifa ettiklerini duyurdu. Tüm bu istifaların ardından mecliste İYİ Partili meclis üyesi kalmadı.

Yerel seçimlere aylar kala, İYİ Parti’den istifa dalgası gelmeye devam ediyor. İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun ve Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir ve yönetim kurulu üyelerinin istifasının ardından Niğde Belediyesi meclis üyeleri Cem Uzun, Ferit Aydoğan, Yunus Aybar, Duran Altıntaş, Vahit Akpınar ve İdris Türköz, ortak bildiri imzalayarak partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. Buna göre, mecliste İYİ Partili meclis üyesi hiç kimse kalmadı.

nigdede-iyi-partili-6-belediye-meclis-uyesi-partilerinden-istifa-etti-7407-dhaphoto1.jpg

Grup adına açıklama yapan Ferit Aydoğan, alınan karar için “Her türlü zorluğa ve engele rağmen, tüm aşamalarında Niğde İYİ Parti Belediye Meclis Üyeliği görevlerini son yerel seçimlerden bu yana başarı ile sürdürdük. Ancak İYİ Parti Genel Merkezi’nin izlediği siyasetin tabanla örtüşmediğini, yine genel merkezin Niğde il ve ilçe teşkilat başkanları ile yönetim kurullarının net bir gerekçe gösterilmeksizin, ahbap çavuş ilişkileri sürdürürcesine görevlerinden çekilmelerini talep etmesi konusunun antidemokratik bir tavır olduğu kanısına vardık. Yıllardır bu partinin öncesinden, kuruluş sürecinden ve sonrasında gecesinin gündüzüne katarak bütün baskılara göğüs geren insanların emeklerini yok saymanın şuursuzluğuna artık ortak olmamız mümkün değil. Bizler bu şehre ve ülkeye hizmet için çıktığımız yolda Niğde halkının haklarını savunmak üzere bağımsız şekilde devam etmek üzere parti üyeliklerimizden istifa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler
Öne Çıkanlar