Ahmet Ercan “Daha ne istenir ki?” diyerek tek tek sıraladı! Deprem riski olmayan yaşanabilir 9 ili açıkladı

Ahmet Ercan “Daha ne istenir ki?” diyerek tek tek sıraladı!  Deprem riski olmayan yaşanabilir 9 ili açıkladı

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, deprem korkusuyla yaşayan binlerce vatandaş için deprem riski en az olan yaşanabilecek 9 ili açıkladı.

6 Şubat depremlerinin ardından kritik noktalar için uyarılarını artıran deprem uzmanları önemli açıklamalarına devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından çok sayıda deprem meydana geldi, diken üzerinde yaşayan vatandaşların gözleri ise uzmanlara yöneldi.

TEK TEK SIRALADI

Depremlerin ardından düzenli olarak açıklamalar yapan, hem vatandaşa hem yönetime seslenen Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, deprem riski az yaşanabilir illeri tek tek açıkladı.

256307.jpg

“DEPREM KORKUSU İSTEMEYENLER BU İLLERE YERLEŞSİN”

Sosyal medya hesabı X üzerinden yeni bir paylaşım yapan Ercan “Daha ne istenir ki?” diyerek o illeri şöyle sıraladı:

Deprem korkusu yaşamak istemeyenler Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Zonguldak'a taşınabilir. Bol yeşillik ile oksijen, deniz, balık, içten dostluk, güvenli yaşam.

0x0-89-kisiye-mezar-olmustu-galeria-sitesi-meger-bataklikmis-1682584021703.webp

O İL İÇİN 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM UYARISI

Ercan’ın yakın zamanda yaptığı bir başka önem taşıyan açıklaması ise Hakkari’ye ilişkin yaptığı uyarı olmuştu. 3 deprem uzmanının da aynı noktayı işaret ettiğini belirten Ercan, Hakkari’de 7 ve üzerinde bir deprem beklediklerini ifade etti.

bgddd.jpg

İlgili Haberler