45 erkek çocuğunun tecavüze uğradığı Ensar Vakfı ile MEB iş birliği yaptı

45 erkek çocuğunun tecavüze uğradığı Ensar Vakfı ile MEB iş birliği yaptı

Yaklaşık 7 yıl önce 45 erkek çocuğunun tecavüze uğradığı Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği yaptı.

Karaman’da 7 yıl önce Ensar Vakfı’na ait evlerde kalan 9-10 yaşlarındaki 45 erkek çocuğuna tecavüz eden 54 yaşındaki öğretmen Muharrem Büyüktürk meslekten ihraç edilmiş olay tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı.

Okula gitmek istemeyen çocuğun ablasının psikiyatriste götürmesi çirkin skandalı ortaya çıkarmış çocuklardan 10’u rapor almış ve bunlar dava dosyasına girmişti.

Cinsel istismara maruz kalan çocuklar ifadelerinde öğretmenleri Muhrarrem B.'nin kendilerini dövdüğünü, tehdit ettiğini söylemişlerdi.

BAKAN RAMAZANOĞLU: BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ

Aile Bakanı "Bir kerelik" diyor ama Ensar Vakfı bu suçu ilk kez işlemedi | soL haber

Dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun skandalın ardından söylediği “Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” sözleri büyük tepki toplamıştı.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre mide bulandıran istismarın adresi Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği yaptı.

Ensar Vakfı ile masaya oturan MEB milyonlarca ortaokul ve lise öğrencisini ‘yarışma’ adı altında bir araya getirecek.

Ensar Vakfı’nın mayıs ayında yapacağı, “Sana Emanet” adlı yarışmasını duyuran MEB, öğrenci ve öğretmenlerin yarışmaya katılması için talimat verdi.

İlgili Haberler