Ütü derdine son verdiren yöntem! Makineye 2 tane atmanız yeterli

Ütü derdine son verdiren yöntem! Makineye 2 tane atmanız yeterli

Evin günlük işlerinden belki de en meşakkatli olanı ütü yapmak. Sıklıkla yıkanan çamaşırların ütülenmesi, diğer ev işlerinden daha sıkıcı oluyor bazen. Bu yöntemle, ütü derdine son verebilirsiniz.

Ev işlerinin en zorlayıcılarından biri olarak ütü yapmayı neredeyse herkes kabul eder. Yıkanan çamaşırların kurutulmasıyla birlikte oluşan kırışıklıklar, çoğu kıyafetin ütülenmesini zorunlu kılar. Peki ütü yapmadan kıyafetlerinizi düzleştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Son zamanlarda yaygınlaşan kurutma makineleri, kurutma süresini kısaltmış oluyor. Ütü işlemine katkı sağlamıyor. Kurutma makinelerine ekleyeceğiniz 2 tane buz sayesinde, kıyafetlerin kırışıklık sorununu anında çözebilirsiniz. Bu pratik yöntemle ütü yapma zahmetinden kutulabilirsiniz.

65ee9e6b37a10329-w1200xh800.webp

ÜTÜ DERDİNE SON

Kurutma makineleri, hayatı kolaylaştırsalar da, içine yerleştirilen çamaşırların normalden daha kırışık çıkmasına neden oluyor. Bu kırışık çamaşırları ütülemek ise oldukça zaman alıyor.

İşte, sizi bu ütü derdinden kurtaracak, hem kolay hem de pratik bir yöntem var. Kurutma makinenize ekleyeceğiniz iki buz küpü, giysilerle temas ederek buhar etkisi yaratacak. Böylece, kıyafetlerinizin kırışıklık sorunu azalacak ve kurutma makinesinden çıkardığınızda adeta ütülenmiş gibi olacak.

65ee9e59796ee576-w1200xh675.jpg

İlgili Haberler