Türkiye'nin gururu Filenin Sultanlarını cami anonsuyla kâfir ilan ettiler

Türkiye'nin gururu Filenin Sultanlarını cami anonsuyla kâfir ilan ettiler

Filenin Sultanları olarak anılan, kadın voleybol milli takımımız Avrupa şampiyonu olarak Türkiye’yi sevince boğarken, bazı kesimlerin tepkisine neden olmuştu. Sırbistan'ı yenerek altın madalya ile Türkiye'yi gururlandıran Filenin Sultanları, bazı çevrelerin hedefi olmaya devam ediyor.

"FİLENİN SULTANLARI KAFİRDİR"

Geçtiğimiz günlerde Filenin Sultanları'na pek çok kesimden tepki gelirken, son olarak bugün de İstanbul Eminönü'nde bulunan Elhaç Timurtaş Cami'de bir imamın Filenin Sultanları'nı hedef aldığı ortaya çıktı. İstanbul duysun isimli Instagram hesabının paylaştığı görüntülerde hutbe okuyan imamın Filenin Sultanları'na ilişkin "Filenin sultanları kafirdir, izlemek günahtır, bir de alkış tutuyorsunuz. Bu kadınlar Müslümanlığı törpülüyor" dediği duyuldu.

"Hani sporcusunun zeki, çevik ve ahlaklısını seviyordunuz" diyerek söze başlayan imam "Böyle mi oluyor ahlak? Böyle bir saçmalık olabilir mi? Filenin Sultanları... Bir de sultan oldu. Böyle bir saçmalık yok ya. İşte böyle yavaş yavaş din törpüleniyor, iman gidiyor işte. Sen harama şak şak yapıyorsun. Ooo ne güzel ya... Allah yasaklamış kardeşim. Spor yap, yapılır. Başörtülü futbolcuymuş... Futbolun batsın, başörtülü futbolcu mu olur ya" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler