1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Türk-İş’ten İYİ PARTİ'YE iade-i ziyaret
Türk-İş’ten İYİ PARTİ'YE iade-i ziyaret

Türk-İş’ten İYİ PARTİ'YE iade-i ziyaret

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu’na iadeyi ziyarette bulunan Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak ve Tes-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir, çalışma hayatındaki sorunları aktararak, asgari ücretin üzerindeki vergi yüklerinin indirilmesini dile getirdiler.

A+A-

GÜNBOYU ABDURRAHMAN KARA

Türk-İş’in ziyaretinden mutlu olduklarını kaydeden İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, “Emek mücadelesi verilmeyen hiçbir şey kıymetli olmuyor. Ülkemizin geleceğinin iyi olması için mücadele ediyoruz.  Eğitimin seviyesinin artması ve tabana yayılmasıyla sendikal hareket gelişir.  

Şehrimizde sendikacılık zor bir alandır. Sendikal mücadele tabandan yukarı gitmeli ve emek mücadelesi de bu anlamda yapılmalıdır. Ülkemizi yöneten AK Parti iktidarı yapılacak seçimde iktidarı kaybedecektir. İktidara talip bir parti olarak projelerimiz ve programımız hazırdır. Ekonomi başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözeceğiz. 

Halkımızın refahı bizim için önemlidir. Partimize karşı ilgi iyi gidiyor. Çalışanlarımızın, emekçi kesimin geçinebileceği bir ücret verilmesini ve yüksek olan vergi yüklerinin düşürülmesini gerçekleştireceğiz. Ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  

turk-is-2.jpg

 
Talebimiz, çalışının üzerindeki ağır vergi yüklerinin kaldırılması ve geçinebilecekleri ücret almasıdır.


Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak, “Türk-İş’e bağlı 16 tane sendikamız var. Tarım-İş’e Tarım İl Müdürlüklerindeki işçilerimiz üyedir. Özel sektörde de çalışmalar yapıyoruz. Çalışanlardan yüzde 12 oranında fazladan vergi kesilmektedir.  Vergi yüklerinin önüne geçilmelidir. 

İşçinin aldığı ücretlerde ciddi sıkıntılar var. Çiftçimizin girdi maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı zarardadır. Talebimiz çalışanın üzerindeki vergi yüklerinin düşürülmesi, hak ettiğimiz ücreti almamız, tarımın girdi maliyetlerinin aşağı çekilerek, 3600 ek göstergenin çıkmasıdır. Halkımızın huzuru ve refahıdır. Türk Milleti zor süreçleri sandığa giderek atlattı. Millet ittifakı iyi gidiyor. Halkımızla daha çok birliktelik sağlanmalıdır. Siyaset yukardan aşağıya doğru yapılmamalıdır. Aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır. Ancak belli bir mesafe kaydedilmemiştir. Bunun sağlanması gerekiyor. Bizi kabul etmenizden dolayı teşekkür ederek, başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.    


Tes-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir,  “Ülkeye ve işçiye hizmet eden kim olursa olsun minnetle anarız. Bu anlamda Bülent Ecevit’in sendikal harekete katkısı önemlidir. Minnetle anıyoruz.  Siyasi partiler iktidara gelince verdikleri sözleri vaatleri unutuyor. Umarız sizlerde iktidara gelince verdiğiniz vaatleri unutmazsınız hayata geçirirsiniz. İşçimizin, çalışanımızın ve enerji iş kolunda çalışanlarının hakkı verilmeli ve çalışma hayatındaki sorunlar çözülmelidir. Talebiz ve beklentimiz bu yöndedir.”

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.