Türk inşaat şirketi iflas kararı aldı: Geri sayım başladı

Türk inşaat şirketi iflas kararı aldı: Geri sayım başladı

Türk bir inşaat şirketi, resmi olarak iflasını açıkladı ve mahkeme tarafından iflas kararı verildi. Şirketin iflas süreci başladı ve şu anda son 120 gün içinde iflasını tamamlaması gerekiyor.

Küresel ekonomik kriz etkisiyle, birçok firma iflas etmeye devam ediyor. Son olarak, bu zorluklardan etkilenen bir şirket daha iflasını açıkladı.

TÜRK ŞİRKET İFLAS ETTİ

Sırbistan'daki Juno İnşaat, aşırı borçlanma sebebiyle Belgrad Ticaret Mahkemesi tarafından iflasa mahkum edildi. Bu durum, şirketin geleceği hakkında kaygıları artırdı.

ekran-goruntusu-2024-03-11-203912.png

120 GÜN SÜRE VERİLDİ

Belgrad Ticaret Mahkemesi, Juno İnşaat'a karşı iflas davası açıldığını onayladı. Mahkeme, Vemus Transport şirketinin teklifini kabul ederek bu kararı aldı. Alacaklılar, iflas sürecindeki haklarını 120 gün içinde bildirmek üzere davet edildi. Borçluların ise Juno İnşaat'a olan yükümlülüklerini en kısa sürede yerine getirmesi isteniyor.

Juno İnşaat, Sırbistan'da devlet altyapı projelerinde rol aldı ve bazı yol bölümlerinin yeniden inşasına katıldı. Şirketin sahibi Mahmut Taha Karslioğlu'ydu. Şirket 2021'de Sırbistan'a tescil edildi ve 2023'te yönetim değişikliği yaşandı.

ekran-goruntusu-2024-03-11-203916.png

BORÇ BIRAKIP KAYIPLARA KARIŞTI İDDİASI

Özgür Baki Sezgin'in, önceden danışmanlık ajansı Kronos İnşaat'ın sahibi olduğu ve sonrasında Juno İnşaat'ın yönetimine geldiği biliniyor. Juno İnşaat, 2023 Ocak ayında iflas davasıyla karşılaşmış ve şirket sahibi iddia edilen kişi, sonbaharda Türkiye'ye dönerek çalışanlara ve iş ortaklarına borç bırakıp kayıplara karışmıştır.

İlgili Haberler