Tek başına yaşayan 76 yaşındaki kadın doğal gaz faturasını görünce hayatının şokunu yaşadı

Tek başına yaşayan 76 yaşındaki kadın doğal gaz faturasını görünce hayatının şokunu yaşadı

Cumhurbaşkanı’nın kararı ile doğalgaz borcu beklemeyen yaşlı kadın, Enerya A.Ş.’den 17 bin TL borç gelince hayatının şokunu yaşadı.

Denizli’de Merkezefendi ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden Hayriye Suluoğlu (76), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı kararla aylardır 0 TL gelen doğal gaz faturasının bu ay 17 bin 320 TL olarak geldiğini görünce hayatının şokunu yaşadı.

Tek başına yaşayan ve emekli maaşıyla geçinen yaşlı kadın, başına gelen korkunç olayı yakınlarına anlattı. Oğlunun lafını dinleyerek faturaya itiraz eden Suluoğlu, Enerya A. Ş. temsilcilerinin faturayı yanlış girdiklerini söylemesiyle rahatladı.

aw027964-01.jpg

Fatura okunma sırasında yanlışlık olduğunu ve faturanın en kısa zamanda normale döneceğini belirten Suluoğlu, “Mart ayından bu yana faturalar ‘sıfır’ lira geliyordu. Son gelen fatura 17 bin lira oldu. Bu evde tek başıma yaşıyorum. Ocak ve sıcak su dışında doğalgaz kullanmıyorum. Yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Öyle bir sürü insanın yaşadığı evlere sıfır lira fatura gelirken ben tek yaşıyorum bu kadar fatura mı gelir? Komşularda da yüksek gelen yok, hep sıfır lira. İtiraz edeceğim. Ödeyecek durumum yok. Emekliyim, nasıl ödeyeyim? Çalışanlar da ödeyemez bu faturayı” ifadelerini kullandı.

aw027964-02.jpg

İlgili Haberler