Portekiz'de benzeri görülmemiş olay! Hakemin yaptığı hareket şoke etti

Portekiz'de benzeri görülmemiş olay! Hakemin yaptığı hareket şoke etti

Portekiz Ligi'nde heyecan dolu bir mücadele yaşandı. Lider Sporting ile Boavista arasındaki karşılaşmada hakem Antonio Nobre, VAR uyarısıyla verdiği penaltı kararını açıklayarak tribünleri aydınlattı.

Sporting'in, Boavista'yı 6-1 mağlup ettiği mücadelenin 3-1 olduğu sırada VAR monitörüne davet edilen hakem Antonio Nobre, tartışmalı pozisyonu izledikten sonra penaltı kararı verdi. Ancak bu karar, tribünlerde tartışma yarattı.

Mynet'in haberine göre Hakem Nobre, potansiyel tartışmaları önlemek adına kendi kullandığı telsizle tüm stadyuma açıklama yaparak kararını gerekçelendirdi. Bu adım, futbol dünyasının son dönemlerde en çok tartışılan konularından biri olan VAR sisteminin Portekiz Premier Ligi'ndeki kullanım şekli ve amacıyla ilgili daha fazla dikkat çekti.

hakemhaberii.jpgSporting'in farklı galibiyetiyle sonuçlanan mücadelenin ardından, hakem Antonio Nobre'nin açıklamasıyla birlikte penaltı kararıyla ilgili yaşanan tartışmalar da bir nebze olsun yatıştı. Bu olay, futbol camiasında VAR sisteminin etkisi ve hakem kararlarının şeffaflığı konusundaki tartışmaları yeniden alevlendirdi.

İlgili Haberler