Özgür Özel'den 'para sayma' görüntüleriyle ilgili flaş sözler: Erdoğan'ın ne istediğini açıkladı

Özgür Özel'den 'para sayma' görüntüleriyle ilgili flaş sözler: Erdoğan'ın ne istediğini açıkladı

CHP Genel Başkanı olan Özgür Özel, CHP binasındaki para sayma görüntüleriyle alakalı flaş bir açıklama yaptı. İşte detaylar.....

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sözcü TV Genel Müdürü Alişer Delek moderatörlüğünde Sözcü Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Sözcü yazarı Deniz Zeyrek ve Senem Toluay Ilgaz'ın gündeme dair sorularını yanıtladı.

Özel'in konuşmasından satır başları şöyle:

DEĞİŞİM TAMAMLANDI MI?

"Halkta karşılığı olmayan hiçbir değişim karşılık bulmaz. Biz aslında 1 Nisan tarihine taliptik. Ancak taban ve sokak değişimi istiyordu. Yani değişim sokağın sesiydi.

Ben felaketi önlemek için yola çıktım. CHP'de çoklu kurultay Türkiye'de bir ilk oldu. Değişim konusunda her şey tam oldu diyemem ama büyük oranda istenilen yerdeyiz."

ADAY BELİRLEME

"CHP'de bütün aday adaylıkları, hangi yöntemin tercih edileceği oylandı ve oy çokluğuyla kabul edildi. Geçmişten farklı olarak her adaylık ekrana yansıtıldı ve bu adayın neden seçildiği anlatıldı.

890 birime ön seçim yapabilirsiniz dedik, 300 birimden ön talep geldi ama en son aşamada 199 birim ön seçim yaparak adaylarını belirlediler.

Kadın ve genç kotası aynı kaldı ama biz burada kadın ve gençleri ön plana çıkarmayı başardık."

CHP'DE PARA SAYMA GÖRÜNTÜSÜ POLEMİĞİ

"Görüntünün il binasını satın almak için olduğu ortaya çıktı. Para sayan kişinin o gün Ekrem beyin danışmanı değil il başkanlığının saymanı, yöneticisi olduğu ortaya çıkıyor.

Etrafındaki herkes gayet meşru bir iş yapmanın bilincide olduğu ortaya çıkıyor. Ve hatta orasının bir AK Parti'li bir avukatın ofisi olduğu ortaya çıkıyor. Biz o AK Partili avukat hakkında da suç duyurusunda bulunduk.

Biz bu soruşturmanın en hızlı şekilde sonuçlandırılmasını istiyoruz. Tayyip bey de bu soruşturmanın seçime kadar bitmemesini istiyor.

Özetle şunu söylemek istiyorum; Erdoğan'ın bu konuda psikolojik bir üstünlüğü yok. Sokağın da böyle bir derdi yok. Seçim sonucuna etki ettiğini ileri süren bir kişi yok. Biz bu konuyu kesin bir dille yalanlıyoruz."

İlgili Haberler