Murat Kurum her şeyi hesapladım diyerek açıkladı İstanbul için ayırdığı bütçeyi açıkladı

Murat Kurum her şeyi hesapladım diyerek açıkladı İstanbul için ayırdığı bütçeyi açıkladı

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Ülke TV canlı yayınında soruları yanıtladı. Kurum, İstanbul vaatleri için ayırdığı bütçeyi de ilk kez açıkladı.

CHP ve DEM Parti’nin 31 Mart’taki Yerel Seçimler için ‘kent uzlaşısı’ adı altında ittifak yaptığını söyleyen Murat Kurum, Cumhur İttifakı’nın çıkarlar üzerine kurulmadığını belirtti.

Kurum, “Başak Demirtaş aday oldu, Kandil’den talimat geldi ve çekildi. 22 yerde kent uzlaşısı adı altında aday çıkarmadılar. Büyükşehir’de genel müdürlükler, daire başkanlıkları, daha önceki seçimlerde de nasıl bakanlıklar dağıttılar. Cumhur İttifakı’mız var. Bizden böyle bir şey duydunuz mu, millet bizden böyle bir şey gördü mü? Bizim ilişkimiz 15 Temmuz’da canla, kanla kurulmuş bir ilişki” ifadelerini kullandı.

1.jpg

İBB'YE ELEŞTİRİLER

İstanbul’daki trafik sorununun ortadan kalkması için ilk 5 yılda metro hattının iki katına çıkartılacağını dile getiren Kurum, şunları söyledi: “Metrobüs kuyruğunda o manzarayı görsem ve ben belediye başkanı olsam utanırım, sokağa çıkamam. Yürüyen merdivenler bozuluyor. Bunların yaptığı gibi 230 kilometre sözü verip, 8 kilometre yaparak bu düzelmez. 65 kilometre diyorsa göstersin. Metro ihalelerini iptal ederek, bizim kaynağını bulduğumuz Sancaktepe’deki metro hattına hafriyat dökerek bu sorunu çözemezsin.”

2.jpg

"650 BİN KONUTU DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ"

İstanbul’da beklenen deprem için hazırlık olunması gerektiğini vurgulayan Kurum, bilim insanlarının ‘dönüşüm şart’ sözlerini hatırlatarak “Tedbirlerimizi almalıyız. Deprem değil riskli bina öldürür. Deprem terörle mücadele kadar ülke gündeminde olmalı. Beka, milli güvenlik, ülkenin geleceği kadar kritik bir konu. Bu yüzden 650 bin konutu dönüştürmek istiyoruz” diye konuştu.

3-001.jpg

"İBB’NİN HER YERİ ZARAR EDİYOR"

İstanbul için hazırladığı projelerin toplam maliyetinin 58 milyar dolar olduğunu kaydeden Kurum, “Ben her şeyi hesapladım. Bütün vaatlerim 58 milyar dolar. İBB’nin her yeri zarar ediyor. Bunlar zarar etmeyecek. Üretecek, kâr edecek, vatandaşa faydalı olacak” dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar