Küçük çocuk için camdan böyle atladı: Kayıtsız kalamadı

Küçük çocuk için camdan böyle atladı: Kayıtsız kalamadı

Bursa'da yolun karşısına geçtiği esnada bir otomobilin altında kalan 10 yaşındaki çocuk yaralandı. Kazayı gören bir vatandaşın çocuğun yardımına koşmak için camdan atladığı anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kaza, dün saat 08.00 civarlarında Yıldırım ilçesi Akçağlayan Mahallesi Varlık sokakta oldu. Edinilen bilgiye göre, H.D. idaresinde olan otomobil, İhsan Dikmen 3 İlkokulu öğrencisi Aynur Ü.'ye (10) yolun karşısına geçmek istediği esnada çarptı. Çarpmayla birlikte çocuk aracın altında yaklaşık 6 metre sürüklenirken, yardımına ise çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlar koştu. Aynur Ü., vatandaşların yardımıyla otomobilin kaldırılmasıyla kurtarıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı çocuk yaptığı ilk müdahalesinden sonra Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü

aw161962-02.jpg

EVİN CAMINDAN AŞAĞI ATLADI

Kazanın yaşandığı yere yakın olan bir evde yaşayan vatandaş ise camdan aşağı atlayarak çocuğun yardımına koştuğu görüldü. Küçük çocuğun Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi sürerken sürücü H.D. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

aw161962-05.jpg

Kaza anı ve sonrasında yaşananlar bir evin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Olay anını anlatan esnaf Mehmet Erdemoğlu, "Sokağımızın genel sorunları, okulumuzun giriş ve çıkışlarında çok yoğun olması. Bu yolun okul saatlerinde trafiğe kapatılması gerekiyor. Okul saati çok trafik oluyor, çocuklar güvenli bir şekilde okula gidemiyor. Bizim isteğimiz okul çevresine güvenlik kamerası ve okul saatlerinde bu yolun trafiğe kapatılması. Kazada da otomobil yukarı doğru hareket ediyor. Çocuğun annesi sanırım aşağıda bırakıyor çocuğunu. Çocukta yoldan giderken, aniden otomobilin önüne atlıyor. Bayan sürücü de refleks ile gaza basıyor. Sokak sakinleri o sesle camdan atlayarak yardıma koşuyor" diye konuştu..

aw161962-01.jpg

İlgili Haberler