Kılıçdaroğlu’na hangi isim teklif edildi! Özel’in gizli rakibi ortaya çıktı

Kılıçdaroğlu’na hangi isim teklif edildi! Özel’in gizli rakibi ortaya çıktı

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, CHP’li bir ismin CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklifi ifşa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart Yerel Seçimleri’nden AKP’den çok sayıda belediyeyi alarak, seçim haritasında çoğunluğu kazandı.

Seçimin ardından yumuşama dönemi ve ikili görüşmelerle dikkat çeken partide eski başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi de kulislerde yeniden geçmeye başladı.

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, bugünkü köşe yazısında Kılıçdaroğlu’na ilişkin önemli bir detayı paylaştı.

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu: Ekrem Bey ve Özgür Özel'in Kemal Kılıçdaroğlu kompleksinden kurtulması lazım | Independent Türkçe

Sosyal medya paylaşımları ve yaptığı ofis ziyaretleriyle adından sıkça söz ettiren Kılıçdaroğlu, son görüşmelerinden biriyle yeniden gündeme oturdu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nu... | Rudaw.net

“İMAMOĞLU, ADAY OLARAK ÖZEL’İN KARŞISINA ÇIKSIN”

Kılıçdaroğlu’nun siyasetten kopmadığını belirten Terkoğlu, şunları kaleme aldı:

Kılıçdaroğlu’nun CHP’de halen önemli bir görevde olan bir isimle fotoğrafını gördüm.

Görüşmede neler konuşulduğunu duyunca çok şaşırdım. Sözünü ettiğim CHP’li yönetici, Kılıçdaroğlu’na ilginç bir öneride bulunmuştu. CHP’nin muhalefet olmaktan çıkacağını, Erdoğan’ın rotasına gireceğini savunan CHP yöneticisi, tüzük kurultayının seçimli hale gelmesini, Ekrem İmamoğlu’nun CHP genel başkan adayı olarak Özgür Özel’in karşısına çıkmasını, Kılıçdaroğlu’nun da anlaşarak İmamoğlu’na destek vermesini istemişti.

CHP İstanbul'u kaybederse fatura İmamoğlu ve Özel'e çıkar - Yetkin Report

KILIÇDAROĞLU NE TEPKİ VERDİ?

Teyit etmek için Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden ismi aradığını söyleyen Terkoğlu, CHP’li ismin bunları doğruladığını “Peki Kılıçdaroğlu önerinize ne dedi” sorusuna “Sadece dinledi” yanıtını verdiğini açıkladı.

Özgür Özel-Ekrem İmamoğlu Hatay ve Osmaniye'de: Ecevit şapkasıyla yerel seçim ve iktidar vurgusu - Medyascope

İlgili Haberler