Kars Sarıkamış'ta kar yağışı etkili oldu

Kars Sarıkamış'ta kar yağışı etkili oldu

Doğu Anadolu'nun önemli şehirlerinden Kars ve Sarıkamış, mart ayında beklenmedik bir şekilde kar yağışıyla karşı karşıya kaldı.

Sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde yoğunlaşarak etkisini artırdı. Kent merkezindeki sokaklar ve Sarıkamış ilçesi beyaz bir örtüyle kaplandı.

Kars'ın şehir merkezinde kar kalınlığı hızla artarken, bazı bölgelerde kar kalınlığının 15 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi. Bu durum özellikle sürücüler için zorlu bir süreç oluşturdu. Bazı vatandaşlar araçlarının üzerinde biriken karları temizlemek zorunda kaldı.

03-2024-05032024-s2.jpg

Kar yağışıyla birlikte Sarıkamış ilçesinde de benzer manzaralar görüldü. İlçe merkezindeki ağaçlar ve bitkiler beyaz bir örtüyle kaplanırken, vatandaşlar da kar yağışının keyfini çıkardı. Özellikle Sarıkamış'a özgü kış manzaraları fotoğraf meraklılarının ilgisini çekti.

Kar yağışının akşam saatlerinde etkisini artırmasıyla birlikte, vatandaşlar güzel görüntülerin ortaya çıktığını ifade etti. Nazlı Açelya isimli bir vatandaş, "Karla birlikte her taraf beyaza büründü, güzel görüntüler oluştu, Sarıkamış'a kış geri geldi." şeklinde konuştu.

thumbs-b-c-2833a102b9934e3d311366e48470b5a9.jpg

İlgili Haberler