Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarında yer alan ve Süphan Dağı'nın eteklerinde bulunan Kışkılı köyü, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle dış dünya ile olan bağlantısını kaybetti.
Bitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırlarında yer alan ve Süphan Dağı'nın eteklerinde bulunan Kışkılı köyü, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle dış dünya ile olan bağlantısını kaybetti.
2 bin 317 metre rakımla bölgenin en yüksek noktalarından birinde konumlanan köy, karın etkisiyle ulaşımın tamamen kesildiği bir duruma geldi.
Karın şiddetini artırması ve fırtınanın da etkisiyle köydeki yaşam zorlaşırken tek katlı evlerin neredeyse tamamı beyaz örtü altında kaldı.
Köy sakinleri evlerine ulaşabilmek için kardan tüneller açmak zorunda kaldıklarını belirtti.
Köyden Rahmi Yoldaşçı isimli bir vatandaş yaşanan zorlukları anlatırken "Son 10 gün içinde aralıksız devam eden kar yağışı ve beraberinde gelen fırtına hayatımızı olumsuz etkiledi. Evlerimize ulaşmak için kardan geçitler açıyor böylece bir nebze olsun yaşamımızı sürdürebiliyoruz" şeklinde konuştu.