Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki 4 ili işaret etti! 7’den büyük depreme gebe

Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki 4 ili işaret etti! 7’den büyük depreme gebe

Bursa ve Çanakkale depremlerini günler öncesinden bilen Yoshinori Moriwaki, 7 büyüklüğünde deprem için o ili işaret etti.

6 Şubat depremlerinin ardından herkes diken üzerinde yaşamaya devam ederken, “Neresi riskli?” sorusu yeniden gündeme geldi. Depremlere ilişkin açıklamalarıyla gözlerin çevrildiği Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki’den korkutan bir uyarı geldi.

Deprem sonrası 75 binden fazla bina kullanılamaz halde -

Yakın zamanda olan 4,9 büyüklüğündeki Çanakkale depremini 3 gün öncesinden bilerek uyaran Moriwaki, 4 yeri işaret etti.

4 ve 5 şiddetindeki depremler için “Büyük depremin habercisi olarak söylenemez ama dünya genelinde bir deprem hareketliliği var” diyen Moriwaki Ege Bölgesi'nde 7'nin üzerinde deprem beklemediğini söyledi.

Japon Deprem Uzmanı Moriwaki'den deprem açıklaması - Batı Ekspres

“BURSA, GEMLİK, BALIKESİR, YALOVA”

A Haber’de canlı yayında bilgilendirme yapan Moriwaki, şöyle uyardı:

Gemlik'te meydana gelen 3,5 büyüklüğündeki deprem sonrasında Konya, Malatya gibi bölgelerde de aralıklarla depremler oldu. Bu depremler, büyük bir sarsıntının öncüleri olabilir. Güney ve kuzey fay hatları birbirini tetikliyor. Özellikle Bursa-Gemlik, Balıkesir, Yalova gibi yerlerde 7 üzerinde bir deprem riski bulunuyor. Bandırma bölgesinde küçük ama sık depremler yaşanıyor. Bunlar büyük bir depremin işaretçisi olabilir.

Çanakkale Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 33 Yer! | Gezilecek Yerler

Çanakkale’de günde 30’dan fazla deprem olduğunu işaret eden Moriwaki, “Büyük bir deprem olabilir” diyerek uyardı.

24 GÜNDE 150 KEZ SALLANDI

Çanakkale’nin Biga ilçesinde 24 günde 150 deprem meydana geldi. Bu depremlerin ardında gözler “Büyük deprem mi geliyor?” sorusuna çevrildi.

Biga’da 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından değerlendirme yapan Prof. Dr. Süleyman Pampal “Bu küçük depremler bize büyük deprem yakında gelecek, önleminizi alın. Yapılarınızı depreme dayanıklı hale getirin. Aksi takdirde gelirse bana benzemez, fena yapar demektedir” diyerek uyarmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar