İngiltere'de arkadaşının cesedini iki yıl boyunca dondurucuda saklamıştı! Cezası belli oldu...

İngiltere'de arkadaşının cesedini iki yıl boyunca dondurucuda saklamıştı! Cezası belli oldu...
İngiltere'de yaşanan korkunç olay, dünya basının gündemine oturdu. 27 yıldır tanıdığı yakın dostunun cesedi tam 2 yıl dondurucuda sakladı. Cesedin bulunmasının ardından sanık, hukuka uygun bir şekilde gömülmediğinden hapis cezasına çarptırıldı.

BBC'nin aktardığına göre; 53 yaşındaki Damion Johnson 27 yıldır tanıdığı 71 yaşındaki John Wainwright'ın ölümünü gizlediği için mahkemece tutuklandı.

Çift, 2015 yılında ortak dairelerine taşındı ve Johnson, Wainwright'ın resmi olarak bakıcısıydı.

Yaşlı adam Eylül 2018'de öldü, ancak cesedi Ağustos 2020'de bir konteyner şirketinin tesislerindeki dondurucuda bulunana kadar kayıptı.

Savcı Darron Whitehead, ikilinin Birmingham şehir merkezindeki bir dairede yaşadığını ve Johnson'ın Wainwright'ı bir baba figürü olarak gördüğünü söyledi.

1-002.jpg

Savcı, Johnson'ın arkadaşının ölümünden sonra "mantıklı düşünmediğini" belirterek, "Zaman geçtikçe yetkililere bilgi verememiş" dedi.

DONDURUCU SİPARİŞ ETMİŞ

Mahkemede, Johnson'ın maliyeti 462 sterlin olan bir dondurucu sipariş ettiği, ancak akrabalarına ve arkadaşlarına Wainwright'ın öldüğünü ve cenazenin çoktan gerçekleştiğini söylediği anlatıldı.

Acil servise haber vermedi, ölüm belgesini de almadı.

DAİRE MÜHÜRLENİNCE DONDURUCUNUN FİŞİ ÇEKİLDİ

Ceset, Johnson'ın Aralık 2019'da başka nedenlerle gözaltına alınmasının ve dairenin mühürlenmesinin ardından keşfedildi.

Cesedin bulunduğu dondurucu içeride bırakılmıştı ancak fişi çekilmişti.

Daha güvenlik kontrolleri yapmak için daireye görevliler gitti ve güçlü bir koku fark etti, ancak dondurucu, kokunun çürüyen yiyeceklerden kaynaklandığını varsayan görevliler tarafından Ağustos 2020'de götürüldü.

Ceset sonunda konteyner şirketinin personeli tarafından bulundu.

Otopsi incelemesinde künt kafa travması belirtileri tespit edildi, ancak Wainwright'ın nasıl öldüğü sonucuna varılamadı.

Mahkemede, yakın zamanda Derby'de yaşayan Johnson'ın, ölümünden sonra eski ev arkadaşının banka hesabını kullandığı anlatıldı.

2-003.jpg

ORTAK HESAPLARI VARMIŞ

Avukat Raglan Ashton ikili arasında, birinin ölümü halinde diğerinin ortak hesaptaki paraya erişebileceğine dair "gayrıresmi bir anlaşma" olduğunu söyledi.

Yargıç Shaun Smith KC, cenazenin gömülmesini engellemenin "olağandışı bir suç" olduğunu söyledi ancak sanığın Wainwright'ın ölümüyle bir ilgisi olduğunu "hiçbir şekilde ima etmediğini" belirtti.

Yargıç, "Onun ölümünü kabul etmiş olsaydınız ve normal bir şekilde süreç gerçekleşseydi, iyi ve düzgün bir cenaze töreni yapılırdı” dedi.

"Yaptığınız her şey o cesedin saklanmasını kolaylaştırdı. Onun bulunmasına katkı sunacak hiçbir şey yapmadınız.”

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler
Öne Çıkanlar