Hakkari'de okullara 'kar' tatili

Hakkari'de okullara 'kar' tatili

Hakkari'de kötü hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Hakkari'de etkili olan kar yağışı, günlük yaşamı olumsuz etkilerken, Hakkari Valiliği tarafından alınan kararla birlikte il genelindeki ilk, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime bir günlük ara verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Sel riski başta olmak üzere çığ, taşkın gibi diğer hususlar göz önünde bulundurularak 19 Mart 2024 Salı günü ilimiz genelinde Yüksek Öğretim Kurumları hariç okul öncesi eğitimi veren kreş, anaokulu, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel eğitim kursları, halk eğitim merkezleri, rehberlik ve araştırma merkezlerindeki tüm eğitim öğretim bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personeller de söz konusu tarihte idari izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Kar yağışının neden olduğu olumsuz hava koşulları dikkate alınarak alınan bu kararla, öğrencilerin ve kamu çalışanlarının güvenliği gözetilmeye çalışılıyor. Okulların tatil edilmesiyle birlikte, vatandaşların da dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları önem arz ediyor.

İlgili Haberler