Fatih Portakal ilk görevden alınacak bakanı açıkladı! Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında kriz derinleşiyor

Fatih Portakal ilk görevden alınacak bakanı açıkladı! Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında kriz derinleşiyor

Ayhan Bora Kaplan soruşturması hakkında konuşan Fatih Portakal, canlı yayında bir bakanın 3 gün içinde görevden alınacağını iddia etti.

Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında Ankara Emniyet’inden 3 polisin açığa alınması ve evlerinde arama yapılmasının yankıları sürüyor.

Son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Türkiye üzerinden emniyet ve yargı üzerinden konuya ilişkin söylediği "Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı taşırmasınlar" sözler ise dikkat çekti.

Gazeteci Fatih Portakal ise yaşanan süreçle ilgili dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın görevden alınabilme ihtimalinin konuşulduğunu belirten Portakal, ayrıca Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç'in de aynı şekilde görevden alınabileceği söylentilerinin dolaştığını aktardı.

portakall-2.jpg

"2024'ÜN SUSURLUK'U"

Canlı yayında konuşan Portakal, ülkede büyük bir depremin yaşandığını belirterek, "Bir şeyler oluyor ülkede arkadaşlar ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama. Ayhan Bora Kaplan olayı yani bir mafya örgütü ama altından neler çıkıyor. Bürokrasi, siyaset vs. o kadar büyüdü ki…" şeklinde konuştu.

Portakal, bu olayı "2024'ün Susurluk'u" olarak nitelendirerek, şunları söyledi:

“Bir şeyler oluyor ülkede arkadaşlar ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama. Ayhan Bora Kaplan olayı yani bir mafya örgütü ama altından neler çıkıyor. Bürokrasi, siyaset vs. o kadar büyüdü ki… Kiminiz buna 2024’ün Susurluk’u diyebilir kiminiz 2024’ün 17-25 Aralık’ı diyebilir. Ulusal Güvenlik meselesi mi diye soruyoruz. Biz de o yüzden. Devlet Bahçeli de bugün işte o yüzden kim bu haşhaşiler diye sordu.

Bu olay da çok enteresan yani! Serdar Sertçelik diye burada bir gizli tanık var. Şu anda yurt dışında. Ayağında elektronik kelepçeyle yurt dışına kaçan adam! Şimdi burada soru şu; Gerçekten AK Parti'ye bir darbe girişimi mi yoksa MHP'ye bir darbe girişimi mi! Ve o bunun önüne belge koyan işte bu görevden uzaklaştırılan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı vesaire demişler ki; sen MHP için de bir şeyler bombala demişler, bir şeyler söyle demişler. Şimdi böyle enteresan bir durumdan bahsediyoruz.

lyod0v39w0oga6thpmjapw.webp

"GÖREVDEN ALINIRSA HİÇ ŞAŞIRMAYIN"

"O kadar karmaşık ki ve düşünün bakın bu isimleri atayan kişi Ali Yerlikaya İçişleri Bakanı. Ve Ankara Emniyet Müdürü'nün de görevden alınabileceği konuşuluyor. Engin Dinç'in de görevden alınabileceği konuşuluyor. 3 gün sonra Ali Yerlikaya da görevden alınırsa hiç şaşırmayın! Gördüğümüz kadarıyla ülkede bir ‘ulusal güvenlik meselesi’ var bu Ayhan Bora Kaplan olayında ama tam anlamak mümkün değil! Hükümet anladı mı onu bilmiyorum onlar bile anlamamış olabilirler.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar