Estetik yapanların dikkatine bu yöntem genç kalmanızı sağlıyor

Estetik yapanların dikkatine bu yöntem genç kalmanızı sağlıyor
Ameliyatsız ip askılama yüz germe yöntemi olarak bilinen askılama hakkında Op. Dr. Sinan Kaya açıklamalarda bulundu.

İp askılama yöntemi seçilmiş olgularda çok güzel sonuçlar meydana getirebiliyor diyen Sinan Kaya, ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak bilinen ip askılama tedavisi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Tedavinin özellikle son yıllarda yüzdeki yaşlanma sonucu oluşan kırışıklık ve sarkmalara karşı kullanıldığını ifade eden Op. Dr. Sinan Kaya, “Yaratılış gereği belli bir döneme kadar gençleşmeyle giden vücut belli bir dönemden sonrasın da yaşlanma süreci kaçınılmazdır.

Zamanla vücuttaki DNA’ların tamir yapma yeteneği azalmaktadır. Hücrenin kendini yenileme, eksilen, kaybolan, şekli bozulan veya fonksiyonları azalan hücrelerin yerine yenisini koyma kapasitesinde azalma meydana gelmektedir. Yaş devam ettikçe artık iyi fonksiyon yapamayan hücrelerin vücutta birikmesine neden olmaktadır. En önemlilerinden biri de kök hücrenin enerjisi azalmaktadır. Yaşlanmayı tamamen durduramayız ama günümüzde geciktirme adına bazı işlemler yapılmaktadır. Yaşlanma belirtileri yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklarla kendini belli eder. Diğerleri ise lekelenme, sarkmalar, hacim kayıplarıdır. Yaşlanmayı geciktirme adına yapılan tüm estetik müdahaleler, işlem yapmak için değil, kişiye yakışacak olan, uyum sağlayan, bilimsel temele dayanan müdahaleler olmalıdır. Bu kişi açısından da hekim açısından da her zaman avantajlıdır” dedi.

“İP ASKILAMA YÖNTEMİ ÇOK GÜZEL SONUÇLAR ORTAYA ÇIKARABİLİYOR”

Kullanılan ipin özelliklerinden de bahseden Op. Dr. Sinan Kaya, “ İp dokuya uyumlu olmalı, 3- 6ay arasında sarkmayı kaldırabilir olmalıdır. İpte bu özellikler olduktan sonra herhangi bir komplikasyon olup-olmaması hekime tecrübesiyle azalmaktadır. İp askılama yönteminde ipler cildin altında uygun katmalardan geçirildikten sonra çıkış noktasının tersine doğru sabitleme yapılan yönde cildin gerdirilmesi sağlamaktadır. İşlem sonrası ipler cilt altında gizli bölgelerde kalmaktadır ve görünür hale gelmemektedir. İplerin kullanıldığı özel iğneler var. O iğneleri kullanırken herhangi bir kanamanın olmaması gerekmektedir. İp askılama yönteminin avantajlarından biri yatış süresi kısa olurken diğeri de ip askılama yönteminden sonra vücut uyarıldığı için kolajen üretiminin artmasıdır. İp askılama yöntemi en az iki yıl etkisini sürdürmektedir. İp askılama yöntemi uygun kişide uygun tedavi ile çok güzel sonuçlar meydana getirebiliyor” ifadelerini kullandı. (İHA)

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler
Öne Çıkanlar